Eko Dziecko logo

Odwiedza nas 226 gości oraz jeden użytkownik.


Logowanie

Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do pełnej zawartości witryny

Dziękujemy

 

 

 


Dziękujemy

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Tęczowe wstążki

Oprócz własnoręcznego muzykowania zrobionymi przez siebie instrumentami muzycznymi, dzieci bardzo chętnie bawią się w rytm słyszanej muzyki. Miłym urozmaiceniem swobodnego brykania przy muzyce są zabawy z użyciem kolorowych wstążek. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy z zapałem wymachują ślicznymi, kolorowymi wstążkami.wstążki  do zabaw muzycznych

Materiały i przybory:

  • satynowe wstążeczki w kolorach tęczy, każda długości ok 100 cm
  • drewniane kółeczko- może być np.: od zasłon
  • pałeczki do sushi
  • zapalniczka

 

 

 

 

1. Do drewnianego kółeczka przywiązujemy kolejno wstążeczki. Wstążki składamy na pół i zawiązujemy na supełek na środku kółeczka. Możemy przywiązywać w dowolnej kolejności lub zgodnie z kolorami tęczy: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, błękit, indygo, fiolet.

Ciekawym urozmaiceniem zabawy będzie odnalezienie w najbliższym otoczeniu po jednym przedmiocie w kolorze kolejno wiązanych wstążeczek.

Tęczowe wstążki

2. Drugą zabawką, którą dziecko może poruszać w rytm muzyki, są pałeczki z dowiązaną wstążką. Do pałeczek od sushi przywiązujemy po jednej wstążeczce. Wstążkę mocujemy przy grubszym koniuszku patyczka, by nie zsuwała się w czasie zabawy.

Tęczowe wstążki

Najlepiej zrobić dwa patyczki z wstążkami aby dziecko miało możliwość zabawy obiema rączkami na raz.

Tęczowe wstążki

Teraz możemy przystąpić do zabawy: pokazujemy dziecku w jaki sposób poruszać patyczkiem aby uzyskać fale i wiry. Bawimy się raz jedną, raz drugą rączką, następnie obiema rączkami na raz aż do uzyskania przez dziecko biegłości. Możemy robić małe wymachy rękami i duże, aż nad głowę. Można spróbować zrobić lasso ponad głową. Są to wspaniałe ćwiczenie usprawniające dużą motorykę rąk- ich sprawność przyda się przy rysowaniu i pisaniu.

Do zabawy włączamy dowolną muzykę. Dziecko stara się wykonywać dowolne ruchy do jej taktu. Kolejną zabawą będzie wykonywanie określonych ruchów w czasie trwania muzyki i nieruchome stanie, gdy muzyka zostanie wyłączona. To zadanie doskonale ćwiczy percepcję słuchową oraz koordynację słuchowo-ruchową.

Wszystkie końce satynowych wstążeczek możemy delikatnie opalić nad płomieniem zapalniczki. Pozwoli nam to uniknąć niemiłego prucia się wstążeczek w trakcie zabawy. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności!

 

Articles tagged
Artykuły powiązane

Komentarze   

 
+1 #3 Redakcja 2016-02-16 22:27
Nasze wstążeczki są satynowe czyli z bawełny lub wiskozy.
Wg wikipedii: "Satyna – rodzaj atłasu, tkanina, której prawa strona ma splot atłasowy wątkowy, zwany splotem satynowym, lewa (błyszcząca) - splot atłasowy osnowowy" a "Atłas (arab. atlas = gładki) – gładka tkanina, wytwarzana z różnych surowców, która z jednej strony jest błyszcząca, a z drugiej (lewej) matowa.
Atłas wykonuje się z przędzy bawełnianej lub włókien wiskozowych splotem tkackim atłasowym. Niekiedy wyrabiany był z naturalnego jedwabiu. Może być gładki lub wzorzysty. Stosowany na bieliznę, ubrania, podszewki, suknie oraz jako tkanina obiciowa na meble."
Wykorzystujemy w naszych pracach również rzeczy z recyklingu, więc mamy też sztuczne wstążeczki z kwiatów, prezentów... Pozdrawiamy serdecznie!
Cytować
 
 
0 #2 KamilaS 2016-02-16 18:41
Hej Hej! Ale takie równe ładne wstążeczki w kolorach tęczy nie wyglądają na ekologiczne , czemu tak?
Cytować
 
 
+1 #1 wiktoria 2014-02-27 17:09
:eek:
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież
O nas | Skontaktuj się z nami

Polityka prywatności