Eko Dziecko logo

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.


Logowanie

Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do pełnej zawartości witryny

Dziękujemy

 

 

 


Dziękujemy

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Tęczowe wstążki

Oprócz własnoręcznego muzykowania zrobionymi przez siebie instrumentami muzycznymi, dzieci bardzo chętnie bawią się w rytm słyszanej muzyki. Miłym urozmaiceniem swobodnego brykania przy muzyce są zabawy z użyciem kolorowych wstążek. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy z zapałem wymachują ślicznymi, kolorowymi wstążkami.wstążki  do zabaw muzycznych

Materiały i przybory:

  • satynowe wstążeczki w kolorach tęczy, każda długości ok 100 cm
  • drewniane kółeczko- może być np.: od zasłon
  • pałeczki do sushi
  • zapalniczka

 

 

 

 

1. Do drewnianego kółeczka przywiązujemy kolejno wstążeczki. Wstążki składamy na pół i zawiązujemy na supełek na środku kółeczka. Możemy przywiązywać w dowolnej kolejności lub zgodnie z kolorami tęczy: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, błękit, indygo, fiolet.

Ciekawym urozmaiceniem zabawy będzie odnalezienie w najbliższym otoczeniu po jednym przedmiocie w kolorze kolejno wiązanych wstążeczek.

Tęczowe wstążki

2. Drugą zabawką, którą dziecko może poruszać w rytm muzyki, są pałeczki z dowiązaną wstążką. Do pałeczek od sushi przywiązujemy po jednej wstążeczce. Wstążkę mocujemy przy grubszym koniuszku patyczka, by nie zsuwała się w czasie zabawy.

Tęczowe wstążki

Najlepiej zrobić dwa patyczki z wstążkami aby dziecko miało możliwość zabawy obiema rączkami na raz.

Tęczowe wstążki

Teraz możemy przystąpić do zabawy: pokazujemy dziecku w jaki sposób poruszać patyczkiem aby uzyskać fale i wiry. Bawimy się raz jedną, raz drugą rączką, następnie obiema rączkami na raz aż do uzyskania przez dziecko biegłości. Możemy robić małe wymachy rękami i duże, aż nad głowę. Można spróbować zrobić lasso ponad głową. Są to wspaniałe ćwiczenie usprawniające dużą motorykę rąk- ich sprawność przyda się przy rysowaniu i pisaniu.

Do zabawy włączamy dowolną muzykę. Dziecko stara się wykonywać dowolne ruchy do jej taktu. Kolejną zabawą będzie wykonywanie określonych ruchów w czasie trwania muzyki i nieruchome stanie, gdy muzyka zostanie wyłączona. To zadanie doskonale ćwiczy percepcję słuchową oraz koordynację słuchowo-ruchową.

Wszystkie końce satynowych wstążeczek możemy delikatnie opalić nad płomieniem zapalniczki. Pozwoli nam to uniknąć niemiłego prucia się wstążeczek w trakcie zabawy. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności!

 

Articles tagged
Artykuły powiązane

Komentarze   

 
+1 #3 Redakcja 2016-02-16 22:27
Nasze wstążeczki są satynowe czyli z bawełny lub wiskozy.
Wg wikipedii: "Satyna – rodzaj atłasu, tkanina, której prawa strona ma splot atłasowy wątkowy, zwany splotem satynowym, lewa (błyszcząca) - splot atłasowy osnowowy" a "Atłas (arab. atlas = gładki) – gładka tkanina, wytwarzana z różnych surowców, która z jednej strony jest błyszcząca, a z drugiej (lewej) matowa.
Atłas wykonuje się z przędzy bawełnianej lub włókien wiskozowych splotem tkackim atłasowym. Niekiedy wyrabiany był z naturalnego jedwabiu. Może być gładki lub wzorzysty. Stosowany na bieliznę, ubrania, podszewki, suknie oraz jako tkanina obiciowa na meble."
Wykorzystujemy w naszych pracach również rzeczy z recyklingu, więc mamy też sztuczne wstążeczki z kwiatów, prezentów... Pozdrawiamy serdecznie!
Cytować
 
 
0 #2 KamilaS 2016-02-16 18:41
Hej Hej! Ale takie równe ładne wstążeczki w kolorach tęczy nie wyglądają na ekologiczne , czemu tak?
Cytować
 
 
+1 #1 wiktoria 2014-02-27 17:09
:eek:
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież
O nas | Skontaktuj się z nami

Polityka prywatności