Eko Dziecko logo

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.


Logowanie

Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do pełnej zawartości witryny

Dziękujemy


Dziękujemy

Jesienne prace plastyczne dla dzieci w szkole, przedszkolu i w domu.

Jesienny obrazek

Jesienne bogactwo naturalnych materiałów plastycznych gotowych do użycia zaraz po powrocie ze spaceru zachwyca i zachęca do tworzenia. Jedną z łatwiejszych do wykonania prac a jednocześnie dających ogromne zadowolenie dzieciom jest odbijanie liści. Obrazek jest wykonany techniką frottage'u o której pisaliśmy przy okazji artykułu: "Materiały do odbijania".Jesienny obrazek


Materiały i przybory:

  • biała kartka
  • jesienne liście o różnych kształtach i niezbyt dużej wielkości
  • stare kredki [bambino lub świecowe bez papierków]
  • stara gazeta lub inna podkładka

 

 

1. Jeden wybrany liść kładziemy na podkładce "żyłkami" do góry. Najwygodniej jest użyć świeżo opadłych liści z drzew ale mogą być również liście wcześniej zebrane i ususzone między kartkami starych czasopism. Nie powinny to być jednak liście wysuszone "na wiórek" bo będą się nam kruszyły.

2. Na listku kładziemy czystą kartkę, kredkę kładziemy bokiem i kolorujemy mocno dociskając. Wyjmujemy liść spod kartki.

Jesienny obrazek

3. Wybieramy inny liść, układamy w taki sposób by nie zachodził na odrysowany kształt i znowu przykrywamy liść kartką i kolorujemy. Dla ładnego efektu używamy jak najwięcej jesiennych kolorów kredek i jak najwięcej różnych kształtów liści.

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież
O nas | Skontaktuj się z nami

Polityka prywatności