Eko Dziecko logo

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.


Logowanie

Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do pełnej zawartości witryny

Dziękujemy


Dziękujemy

Jesienne prace plastyczne dla dzieci w szkole, przedszkolu i w domu.

Tęczowa parasolka - witraż

Niezmiennie jesień, a szczególnie listopad, kojarzy się z deszczem, kaloszami i parasolem. Dziś proponujemy witraż w kształcie tęczowej parasolki. Mamy nadzieję, że wykonanie parasolki umili niejednemu dziecku pochmurny dzień. praca plastyczna listopad parasolka

Materiały i przybory:

 

 

 

1. Na kartce czarnego papieru technicznego rysujemy kształt parasola. Można użyć ołówka lub białej kredki. Rozpoczynając od środka parasola rysujemy kolejno trójkąty, które w następnej kolejności podkleimy bibułką.

Tęczowa parasolka - witraż

2. Przy pomocy ostrych nożyczek wycinamy parasol i wewnętrzne trójkąty. Pamiętamy aby paseczki oddzielające kolejne trójkąty nie były zbyt wąskie. Nie należy się martwić nawet jeśli nawet przypadkowo przetniemy jeden z paseczków. Całość i tak będzie się trzymać po podklejeniu bibułą.

praca plastyczna na listopad

3. Na parasolce kładziemy kawałek gładkiej bibuły, ołówkiem odrysowujemy trójkąt i wycinamy go. Trójkąt z bibuły powinien być szerszy niż wycięty otwór w szablonie parasolki.

Tęczowa parasolka - witraż

4. Smarujemy klejem obrzeża do których przykleimy bibułę. Pamiętamy, aby przyklejać bibułkę do szablonu parasolki z tej strony, na której pozostały ślady ołówka.

Tęczowa parasolka - witraż

5. Kolejno odrysowujemy i przyklejamy do szablonu wybrane kolory gładkiej bibuły.

Tęczowa parasolka - witraż

Mając w oknie taką tęczową parasolkę, nie groźne nam już będzie spoglądanie na deszczowy listopad:)

 

Artykuły powiązane

Komentarze   

 
-1 #1 Fallon 2014-07-05 12:19
Bardzo ciekawa strona, życzę wielu wejść na stronę.Review my blog post bezplatne ogloszenia: [prosimy - NIE KLNIJ i nie spamuj]dodajanons.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież
O nas | Skontaktuj się z nami

Polityka prywatności