Eko Dziecko logo

Odwiedza nas 254 gości oraz jeden użytkownik.


Logowanie

Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do pełnej zawartości witryny

Dziękujemy

 

 

 

Ogólnopolska Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie


Dziękujemy

Ciekawe gry i zabawki nie tylko na zimowe dni

Zmazywalna tablica do rysowania

Nasze dziecko do rysowania zużywa całkiem sporo papieru. Dla oszczędności zrobiliśmy zmazywalną tablicę, na której można wielokrotnie, swobodnie kreślić dowolne kształty. Na dodatek odkryliśmy sposób na rysowanie symetrycznych obrazków:)zmazywalna tablica domowej roboty

Materiały i przybory:

  • duży woreczek strunowy
  • krem, krem do golenia lub inna "maź"
  • kartka czarnego papieru jako podkładka
  • patyczek kosmetyczny

 

 

 

 

 

1. Woreczek strunowy wypełniamy kremem. My użyliśmy zwykłego kremu do rąk, w którym upłyną termin ważności:) Pierwszy woreczek wypełniliśmy pianką do golenia, ale to nie było dobre rozwiązanie.

Zmazywalna tablica do rysowania

2. Wypuszczamy całe powietrze z woreczka strunowego i dokładnie go zamykamy. Delikatnie wygładzamy powierzchnię woreczka rozprowadzając w jego wnętrzu krem cieniutką warstwą aż do uzyskania gładkiej, białej płaszczyzny.

3. Pod woreczek podkładamy czarną kartkę ale nie jest to konieczne. Teraz możemy rysować przy użyciu patyczka kosmetycznego i zmazywać obrazki wygładzając powierzchnię woreczka.

ścieralna tablica diy

4. Nasze dziecko odkryło, że jeśli złoży woreczek na pół, narysuje coś na nim a potem rozłoży to powstanie symetryczny obrazek.

rysowanie symetryczne dzieci

rysowanie symetryczne przedszkolaki

Naszej tablicy wypełnionej kremem używaliśmy dość intensywnie przez kilka dni. Świetnie się sprawdzała! Natomiast nasz pierwszy woreczek, wypełniony pianką do golenia okazał się kompletną klapą. Źle się po nim rysowało a następnego dnia pianka stała się półprzeźroczysta.

 

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież
O nas | Skontaktuj się z nami

Polityka prywatności