Album na zdjęcia to propozycja przygotowana z okazji Dnia Babci. Może zostać wypełniony zdjęciami wnuków, zdjęciami rodzinnymi,  rysunkami, pamiątkami czy innymi miłymi drobiazgami przygotowanymi specjalnie dla babci.

Przygotowanie albumu jest dość czasochłonne i wymaga nieco więcej wprawy.

Materiały i przybory:

  • tektura [mogą być okładki z bloków rysunkowych] lub blok techniczny w tym jeden arkusz formatu A3
  • resztki kolorowych papierów, papieru do pakowania prezentów, skrawki tapet
  • wstążeczka
  • nożyczki
  • klej np.: Magic
  • dziurkacz
  • ołówek
  • linijka

1. Wydrukuj szablony liter [B, A, C, I] według załączonego wzoru lub przygotuj litery w programie tekstowym i wytnij je. Jeśli chcemy przygotować album na zdjęcia wielkości 10x13 cm to wysokość liter powinna wynosić około 13 cm.

2. Na tekturze narysuj prostokąt wielkości 10,5 cm x 13 cm. Po prawej stronie odrysuj literę B. Wytnij całość łącznie z dziurkami w brzuszkach litery B.

3. Narysuj kolejny prostokąt o wysokości 13 cm i długości 17 cm, po prawej jego stronie odrysuj literę A. Wytnij i dopasuj do przygotowanej kartki z literą B. Jeśli jest taka potrzeba to przytnij stronę od lewego brzegu, tak by B lekko nachodziło na A.

4. Przygotuj w ten sposób kolejne strony do albumu tak by układały się w napis BABCIA. Zetrzyj ślady ołówka- inaczej brzegi liter będą szare nawet po starannym oklejeniu kolorowym papierem.

5. Przygotuj kolorowe papiery potrzebne do oklejenia tekturowych stron. Przyklej wybrany papier do jednej strony litery B i wytnij. Środki litery B wytnij małymi nożyczkami o ostrych końcach lub nożykiem do tapet. Dopiero jak wszystko będzie wycięte przystąp do oklejania drugiej strony litery B i znowu dokładnie wytnij wszystkie brzegi.

6. Analogicznie przygotuj pozostałe strony z literami.

7. Po lewej stronie litery B zrób dziurkaczem dziurki. Potem przykładając literę B do pozostałych liter oznacz środki dziurek, tak by kolejne strony można było równo przedziurkować.

8. Przetnij wstążeczkę na pół. Przewlecz je przez dziurki a następnie rozłóż album na pół i zawiąż wstążki. Jeśli zwiążesz strony niezbyt mocno będzie można je łatwo obracać.

9. Gotowy album wygląda tak:

10. Otwórz pierwszą stronę i zacznij go wypełniać zdjęciami....

Gotowy album dla Babci oczekuje na powklejanie do niego zdjęć kochających wnuków:

album dla babci

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!