Miły prezencik z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowany z rolek po papierze toaletowym. W załączeniu bezpłatny szablon do pobrania. Gotowymi postaciami dziadków można nawet odegrać nawet przedstawienie!

Pamiętajcie, rolki po papierze toaletowym to wspaniały materiał do tworzenia przestrzennych prac plastycznych z dziećmi. Takie skarby zbieramy:)

Materiały i przybory:

  • dwie rolki po papierze toaletowym
  • wydrukowany wzór dziadka i babci, znajduje się w załączniku zamieszczonym poniżej
  • kredki lub mazaki
  • nożyczki
  • klej
  • bibułka
  • serwetka pod filiżankę

Na początku drukujemy wzór babci i dziadka. Wydruk mieści się na jednej stronie kartki formatu A4 i zawiera postaci dziadków oraz kilka dodatkowych elementy: wąsy, brodę i kok dla babci. Dzięki tym dodatkom dziecko może samodzielnie stworzyć postać najbardziej podobną do jego prawdziwych dziadków.

babcia i dziadek z rolek po papierze toaletowym bezpłatny szablon

Pracę najlepiej jest rozpocząć od pomalowania rolek po papierze toaletowym cieniutką warstwą farby. Rolki pozostawiamy do wyschnięcia a w tym czasie zabieramy się za kolorowanie postaci babci i dziadka.
Następnie wycinamy postaci oraz wybrane elementy: wąsy, brodę lub kok. Dodatki naklejamy na postaci.
W kolejnym kroku zaginamy lekko ręce babci i dziadka do przodu i naklejamy na rolki w taki sposób, by głowa w całości wystawała ponad górną krawędź rolki.

Babcia potrzebuje jeszcze spódnicy! Robimy ją z bibułki, marszczymy i naklejamy na rolkę. Dodatkowo możemy dokleić pół serwetki papierowej jako koronkowy fartuszek.

dzień babci -babcia z rolki po papierze toaletowym wzór do wydrukowania

Dziadek potrzebuje jeszcze spodni! Trzeba je zwyczajnie narysować czarnym flamastrem. Jak widać nasz dziadek dostał wąsy!

dzień dziadka - dziadek z rolki po papierze toaletowym szablon do pobrania

Gotowe postaci babci i dziadka wyglądają niesamowicie!

babcia i dziadek z rolki po papierze toaletowym bezpłatny szablon do wydrukowania

Oczywiście można nie robić spódnicy z bibułki i tylko nakleić sam fartuszek z serwetki. Lub też narysować babci spodnie i dodatkowo korale.... Jest wiele możliwości!

dzień babci dzień dziadka dzieci przedszkole wzór

Zobacz też inne pomysły na prace plastyczne, powstałe z wykorzystania rolek po papierze toaletowym!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!