Bardzo delikatna, wielkanocna zawieszka w kształcie pisanki ozdobionej motywem bazi. Wielkanocna praca plastyczna dla starszych dzieci i młodzieży wykonana techniką quilling'u. Przepięknie się prezentuje zawieszona na wiosennych, jeszcze bezlistnych gałęziach...

Materiały i przybory:

  • paski papieru do quillingu - biały, brązowy i kremowy
  • igła do quillingu
  • dobry klej
  • nitka lub cienka tasiemka do zwieszenia ozdoby

Do wykonania tej pisanki potrzebujemy pasków papieru do quillingu w trzech kolorach: białym, brązowym oraz kremowym. Mogą być to gotowe paski, lub tak jak u mnie powstałe przy użyciu niszczarki do papieru:)

Pracę rozpoczynamy od wykonania kształtu pisanki. Zewnętrzny kolor to kremowy a wewnątrz umieszczamy brązowy. Z kawałka brązowego papieru wykonujemy element do zawieszenia umieszczamy wewnątrz jajka.

Bazie wykonujemy rozpoczynając od przyklejenia pasków jako gałązek bazi. Następnie doklejamy ciasno zwinięte, białe łezki jako bazie i nieco mniejsze, brązowe łezki jako okrywające je od dołu łuski.

bazie pisanka quilling

Gotową pracę pozostawiamy do wyschnięcia. Na koniec dowiązujemy nitkę lub tasiemkę do zawieszenia ozdoby.

Nie jest to trudna praca ale wymaga cierpliwości, jak wszystkie prace wykonane techniką quillingu. Polecam ją zwłaszcza starszym dzieciom i młodzieży:)

bazie wielkanocna zawieszka z quilling'u praca plastyczna dla starszych dzieci i młodzieży

Wykonane tym sposobem gałązki bazi nadają się również do ozdobienia wyjątkowej, wielkanocnej kartki pocztowej.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!