Zdecydowanie brakowało nam jakiegoś instrumentu perkusyjnego. Wzbranialiśmy się przed posiadaniem bębenków z prostego powodu.... Przerażała nas wizja wszechogarniającego bębnienia, zwłaszcza, że za ścianą śpi Maleństwo:) Ale te bębenki są wprost stworzone dla nas! Delikatnie brzmią a jednocześnie to nadal perkusja do bębnienia!

Materiały i przybory:

1. Puste puszki po konserwowanych warzywach malujemy farbą do metalu. Pozostawiamy do wyschnięcia. Możemy również użyć niepomalowanych puszek.

O malowaniu puszek pisaliśmy przy okazji pojemnika na kredki- zachęcamy do obejrzenia:)

instrumenty perkusyjne dla dzieci diy

2. Z balonika odcinamy ogonek przeznaczony do nadmuchiwania i naciągamy balonik na puszkę. U nas nie obyło się bez strat. Przy naciąganiu balonika na największą puszkę- balonik po prostu pękł. W związku z tym najpierw nadmuchaliśmy kolejny balonik a dopiero po jakimś czasie odcięliśmy końcówkę i naciągnęliśmy na puszkę. Zdecydowanie opłacało się- ten bębenek brzmi najładniej:)

własnoręcznie robione bębenki dla dzieci

3. Dla pewności zabezpieczamy balonik gumką recepturką.

bębenek z puszki i balonika dla dzieci

A tak oto wyglądają gotowe bębenki:

perkusja diy z puszek i balonów

Zabawa z muzyką to fantastycznie spędzony czas! Zobacz też, jak wykonać inne, proste instrumenty muzyczne, z materiałów dostępnych od ręki!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!