Zainwestowaliśmy w dziurkacze do wycinania mniejszych i większych kółeczek i teraz nie możemy się powstrzymać od wymyślania zadań z kropkami;) Zapraszamy zatem na łąkę z biedronkami! Każda biedronka to sprytnie ukryte ćwiczenie grafomotoryczne- dzieciaczki trenują zgrabne rysowanie kółeczek czyli kaligraficzne pisanie literki "o"!

Materiały i przybory:

1. Zieloną kartkę przecinamy na pół- potrzebujemy kartkę wielkości zwykłego zeszytu A5.

2. Zieloną bibułkę rwiemy na długie, wąskie pasma a następnie przyklejamy na zielonym tle. W ten sposób powstanie nam śliczna, zielona łąka.

tło do pracy plastycznej łąka

3. Dziurkaczem ozdobnym w kształcie koła o średnicy 3,5 cm wycinamy z czerwonego papieru kilka kółek. To będą biedronki. Naklejamy je na przygotowanej łące.

4. Czarnym flamastrem lub markerem rysujemy każdej biedronce po 7 kropek, głowę a także czułka. Zwracamy uwagę, aby dziecko kreśląc kółka zaczynało je rysować od góry!

biedronki na łące

Po ozdobieniu stada biedronek, nasze dzieci będą mistrzami w rysowaniu zgrabnych kółeczek i kaligraficznym pisaniu literki "o" 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!