Nasza tegoroczna szopka stała się tłem do zabaw w teatr. Figurki Marii, Józefa, Jezuska, trzech króli, anioła i baranka wykonane na bazie naturalnych patyczków kreatywnych i szarego papieru świetnie nadają się do przygotowania przez dzieci przedstawienia.

Materiały i przybory:

  • patyczki kreatywne- 9 dużych /szpatułki drewniane/, 4 mniejsze
  • dwa korki
  • szary papier
  • nożyczki
  • klej Magic i Wikol
  • ołówek
  • kolorowe markery i korektor w długopisie
  • cekiny, wstążeczki
  • klej  brokatowy

1. Dwa mniejsze patyczki [u nas były to trochę dłuższe patyczki po lodach] przycinamy na długość ok 10 cm. Do tego bierzemy 3 większe patyczki kreatywne i sklejamy je razem klejem do drewna na kształt szopki. Pozostawiamy do wyschnięcia.

2. Przyklejamy dwa korki do podstawy szopki aby mogła stać. Trzeba użyć dość dużo kleju do drewna [np.: Wikolu], część wsiąka w korek.

3. Na szarym papierze rysujemy gwiazdę, wycinamy i ozdabiamy złotym brokatem. Po wyschnięciu przyklejamy na dachu szopki.

4. Na szarym papierze układamy patyczek kreatywny i rysujemy ołówkiem dookoła niego kształty jaki mają mieć poszczególne figurki. Z dużych patyczków są zrobione wszystkie postaci oprócz Jezuska i owieczki.

5. Przy pomocy kolorowych markerów obrysowujemy papierowe elementy poszczególnych figurek następnie wycinamy je. Anioła oraz baranka obrysowujemy korektorem.

6. Tuż przy głowie figurki nacinamy lekko papier na szerokość patyczka. Przyklejamy papierowe ubrania figurek do patyczków. Patyczki wsuwamy w papier tak jak pokazano to na zdjęciu, jedynie figurkę Jezuska robimy odwrotnie, to znaczy, wsuwamy patyczek w taki sposób by wystawała tylko końcówka patyczka.

7. Ołówkiem rysujemy twarze naszym postaciom.

8. Poszczególne figurki ozdabiamy przy pomocy brokatu, wstążeczek, papieru, cekinów...

Jezusek, Maryja, św. Józef, aniołek oraz owieczka:

Trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar

Gotową scenę ozdobiliśmy wcześniej przygotowanymi choinkami zrobionymi z opakowania po jajkach.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!