Recyklingowa pomoc do terapii ręki powstała z plastikowej butelki, nakrętek oraz płyty CD. Zabawa polega na przenoszeniu łapką i umieszczaniu szklanych kulek w nakrętkach przytwierdzonych do butelki po wodzie mineralnej. To zadanie ćwiczy koncentrację uwagi, chwyt pęsetkowy, wzmacnia mięśnie palców i przygotowuje dziecko do rysowania i pisania.

Materiały i przybory:

  • plastikowa butelka - średniej wielkości
  • nakrętki
  • płyta CD
  • pistolet z klejem
  • szklane kulki
  • łapka

1. Do przygotowania wartościowej pomocy do terapii ręki wystarczy zbiór rzeczy przeznaczonych do recyklingu.

terapia ręki pomoce z recyklingu

2. Plastikową butelkę mocujemy do płyty CD przy pomocy kleju w pistolecie. Tym samym sposobem przytwierdzamy dookoła butelki kolorowe nakrętki.

przenoszenie łapką kulek trening ręki

Zadaniem dziecka jest przeniesienie przy pomocy łapki szklanych kulek do nakrętek przymocowanych do plastikowych nakrętek. Możemy się bawić, że nakrętki to gniazdka a szklane kulki to jajeczka ptaszków.

terapia ręki chwyt pęsetkowy

Oprócz szklanych kulek można przenosić także kolorowe pomponiki, guziki, orzechy, kasztany, groch albo rodzynki, płatki do jedzenia czy winogrona.

ćwiczenie sprowaności manualnej pomoce do zajęć

Przenoszenie przedmiotów przy pomocy łapki na taką piętrową konstrukcję poprawia zręczność dziecka, koordynację wzrokowo - ruchową i koncentrację uwagi. A przy okazji zwyczajnie jest atrakcyjną zabawą 🙂

ćwiczenie sprawności ręki - chwyt


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!