Choinki, choinki... im bardziej błyszczące i kolorowe tym piękniejsze! Zapraszamy do stworzenia wyjątkowo prostej choinki z patyczków kreatywnych. Oczywiście ozdabiamy według zawartości pudełeczek z posiadanymi skarbami. Mogą być "prawdziwe" szlachetne kamienie, guziczki, cekiny, koraliki, pomponiki, brokatowe konfetti i co tylko wpadnie w ręce:)

Materiały i przybory:

  • duże patyczki kreatywne (3 zielone, jeden naturalny) lub
  • zielona farba, pędzel, podkładka
  • klej do drewna np.: Wikol
  • nożyczki
  • błyszczące różności: cyrkonie, cekiny, koraliki...

1. Bierzemy 3 zielone patyczki kreatywne i sklejamy je klejem do drewna- my używamy Wikolu- na kształt trójkąta. Jeśli nie mamy zielonych patyczków kreatywnych, malujemy zwykłe, drewniane patyczki na zielono i pozostawiamy do wyschnięcia.

2. Drewniany patyczek przycinamy jako pień choinki i podklejamy pod spód zielonego trójkąta. Pozostawiamy na jakiś czas aby klej dobrze związał.

3. Na choince przyklejamy różne kolorowe i błyszczące różności: szlachetne kamienie, guziczki, cekiny, koraliki, pomponiki, brokatowe konfetti i co tylko wpadnie w ręce. Nasze dziecko w tym roku przeżywa fascynację drogocennymi klejnotami;)

choinka patyczki kreatywne 2

Piękna, prosta choinka - świetna ozdoba na Boże Narodzenie wykonana przez dziecko.

choinka z patyczków kreatywnych

Zrobiliśmy także gwiazdkę z mniejszych patyczków kreatywnych:

boże narodzenie kreatywnie


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!