Mój ukochany smak dzieciństwa - czekoladowe wafelki z masą z dodatkiem mleka w proszku... Teraz jako mama też kocham ten deser! Kocham, bo: łatwo i szybko się go przygotowuje, zawiera sporą porcję mleka, zawsze smakuje moim dzieciom i ich gościom też!

Składniki:

  • paczka suchych wafli
  • 100 g masła - 1/2 kostki
  • 100 g cukru - 1/2 szklanki
  • 100 ml wody - 1/2 szklanki
  • 100 g mleka w proszku - 1 szklanka
  • 30 g ciemnego kakao - 2 łyżki - można użyć połowy porcji

Masło, cukier oraz wodę rozpuścić na ogniu w garnuszku aż do uzyskania jednolitej masy.

Odstawić z ognia garnek, dodać kakao i wymieszać. Z podanej porcji kakao wyjdzie masa mocno czekoladowa - jeśli wolicie bardziej mleczną czekoladę użyjcie tylko połowy porcji kakao.

Następnie do masy stopniowo dodawać mleko w proszku dokładnie ją mieszając. Można łyżką ale jeśli jest taka potrzeba można użyć rózgi lub miksera.

Wafelki przekładać jeszcze gorącą masą. Najlepiej kłaść wafle tą delikatną/płytką kratką do góry i na niej rozprowadzać równomiernie masę. Przykryć kolejnym waflem i docisnąć rękami. Czynność powtarzać ze wszystkimi waflami z paczki.

Po przełożeniu wszystkich wafelków masą, zawinąć całość w folię w której były zapakowane wafle i położyć na nich ciężkie książki. U mnie w domu był to pakiet encyklopedii:)

pyszne wafelki czekoladowe

Deser świetnie się sprawdzi na każdym dziecięcym przyjęciu - wypróbowany przez dwa pokolenia! Można przygotować dzień wcześniej.

Smacznego kochani!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!