Ze zużytych rolek z papieru toaletowego można stworzyć różne niezwykłe rzeczy. Tu śliczne dinozaury którymi po zrobieniu pobawi się z przyjemnością każde dziecko🙂Dinozaury z rolek po papierze toaletowym Materiały i przybory:
  1. Kolorujemy wg uznania poszczególne fragmenty dinozaura na gotowym szablonie. Może też pozostać jednolity, tak jak został wydrukowany.
  2. Wycinamy prostokąt, przyklejamy na rolce po papierze toaletowym. Kolorowy prostokąt może wystawać nieco poza rolkę wtedy zaginamy do środka lub obcinamy zapas.
  3. Kolejno wycinamy i przyklejamy: głowę, łapy i ogon dbając o to, by dinozaur mógł swobodnie stać.
Starsze dziecko z przyjemnością zrobi dinozaury samodzielnie- od początku do końca, młodsze może ponaklejać wycięte części i cieszyć się z efektów swojej pracy. A zabawa gotowymi dinozaurami w każdym wieku murowana!Zobacz też inne pomysły na prace plastyczne, powstałe z wykorzystania rolek po papierze toaletowym!

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!