Wiosenne drukowanie z wykorzystaniem styropianowej tacki po produktach spożywczych. Na warsztacie- krokus! Fantastyczny efekt, świetna zabawa, mało przygotowań i niewiele sprzątania po zabawie:)

Materiały i przybory:

  • styropianowa tacka po produktach spożywczych
  • długopis
  • farby, pędzel, podkładka
  • biała i zielona kartka
  • nożyczki
  • klej

1. Na czystej i suchej styropianowej tacce rysujemy szablon krokusa. Nie potrzeba rysować wielu szczegółów- wystarczy ogólny zarys kwiatka. Do rysowania należy użyć zwykłego długopisu i tak nim rysować, by został wyraźny, głęboki ślad w styropianie.

szablon krokus drukowany

2. Przygotowany obrazek pokrywamy farbą. My ostatnio używamy farb do malowania palcami- mają świetną konsystencję, piękne kolory, dobrze zmywają się z rąk i stołu.

wiosenny krokus drukowanie techniki plastyczne

3. Odciskamy wzór na białej kartce starannie dociskając papier do powierzchni tacki a następnie delikatnie go odrywamy. Pracę pozostawiamy do wyschnięcia.

techniki plastyczne drukowanie na styropianowej tacy

4. Jeśli chcemy wydrukować kolejny obrazek z krokusem, po prostu malujemy jeszcze raz szablon i odciskamy na kolejnej kartce. To świetna zabawa!

drukowane krokusy prace plastyczne z recyklingu

5. Obrazek z krokusem wycinamy i naklejamy na nieco większą zieloną kartkę. Z taką ramką całość świetnie się prezentuje.

krokus wiosenna praca plastyczna

Dla dzieci pasjonująca jest sama czynność drukowania obrazka. Miłej zabawy życzymy!

wiosenny krokus drukowany

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz inne pomysły na prace plastyczne z wykorzystaniem styropianowych tacek!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!