wiosenny krokus drukowany
Wiosna

Drukowane krokusy

Wiosenne drukowanie z wykorzystaniem styropianowej tacki po produktach spożywczych. Na warsztacie- krokus! Fantastyczny efekt, świetna zabawa, mało przygotowań i niewiele sprzątania po zabawie:)

krokus wiosenna praca plastyczna

Materiały i przybory:

  • styropianowa tacka po produktach spożywczych
  • długopis
  • farby, pędzel, podkładka
  • biała i zielona kartka
  • nożyczki
  • klej

1. Na czystej i suchej styropianowej tacce rysujemy szablon krokusa. Nie potrzeba rysować wielu szczegółów- wystarczy ogólny zarys kwiatka. Do rysowania należy użyć zwykłego długopisu i tak nim rysować, by został wyraźny, głęboki ślad w styropianie.

szablon krokus drukowany

2. Przygotowany obrazek pokrywamy farbą. My ostatnio używamy farb do malowania palcami- mają świetną konsystencję, piękne kolory, dobrze zmywają się z rąk i stołu.

wiosenny krokus drukowanie techniki plastyczne

3. Odciskamy wzór na białej kartce starannie dociskając papier do powierzchni tacki a następnie delikatnie go odrywamy. Pracę pozostawiamy do wyschnięcia.

techniki plastyczne drukowanie na styropianowej tacy

4. Jeśli chcemy wydrukować kolejny obrazek z krokusem, po prostu malujemy jeszcze raz szablon i odciskamy na kolejnej kartce. To świetna zabawa!

drukowane krokusy prace plastyczne z recyklingu

5. Obrazek z krokusem wycinamy i naklejamy na nieco większą zieloną kartkę. Z taką ramką całość świetnie się prezentuje.

Dla dzieci pasjonująca jest sama czynność drukowania obrazka. Miłej zabawy życzymy!

wiosenny krokus drukowany

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij dla innych

Dodaj komentarz