Duszki na drzewie odrysowanym z ręki dziecka to ciekawa aktywność w klimacie Halloween a jednocześnie fantastycznie ćwiczenie grafomotoryczne. Duszki są narysowane przerywaną linią i przygotowane jako wzór do wydrukowania. Tą pracę można połączyć z czytaniem wierszy D. Gellner z książki: "Duszki, stworki i potworki". Są przezabawne!

Do przygotowania duszków na drzewie będziecie potrzebować:

  • granatową, niebieską lub ciemnozieloną kartkę na tło
  • wydrukowany wzór z duchami, link do pobrania w dalszej części artykułu
  • czarną kartkę z wycinanek
  • ołówek, nożyczki i klej

Pracę rozpoczynamy od odrysowania ręki dziecka, w taki sposób jak to pokazano na zdjęciach poniżej, na czarnej kartce z wycinanek. Najlepsze są do tego właśnie wycinanki, z tego prostego powodu, że kartka jest z jednej strony biała i dziecku będzie łatwo narysować i wyciąć kształt własnej ręki.

Wycięty kształt ręki naklejamy na ciemnym tle czyli na: granatowej, niebieskiej lub zielonej kartce.

straszne drzewo halloween

Drukujemy szablon z duchami: na jednej kartce wydruku znajdziecie dwa takie same wzory duchów.

Zadaniem dziecka jest poprawić kształty duchów po przerywanej linii. Takie rysowanie po śladzie to wspaniały trening sprawności ręki i stanowi doskonałe ćwiczenie przygotowujące do nauki pisania.

Przy okazji tej pracy polecam serdecznie książkę z wierszykami D. Gellner pod tytułem: "Duszki, stworki i potworki". Czytając ją, poznacie wszystkie najdziwniejsze i najzabawniejsze duchy, stworki i potworki jakie można sobie wyobrazić. Wierszyki są pełne dowcipu i nietypowe. Ta książka jest zdecydowanie inna niż wszystkie i przez to godna polecenia:)

Duszki stworki i potworki Gellner praca plastyczna na Halloween

Poprawione po śladzie duszki wycinamy i naklejamy na kartkę wokół drzewa.

duchy duszki praca plastyczna z ręki dziecka Halloween

Na wydruku znajdziecie też księżyc, jeśli Wam się spodoba również umieśćcie go na kartce. Z resztek czarnego papieru można wyciąć też dodatkowo inne straszne elementy: chmurę, płot, pająka, nietoperze, czarnego kota... lub co Wam przyjdzie do głowy!

duchy duszki ćwiczenia grafomotoryczne na Halloween

Serdecznie polecam również inne nasze pomysły na halloweenowe prace!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!