Dynie na Halloween: zestaw szablonów do pobrania i wydrukowania, dla Waszej wygody w dwóch formatach: jedna dynia lub dwie dynie na stronę A4. Z wydrukowanych szablonów można przygotować dla dzieci dwa rodzaje aktywności: malowanie dyni farbami lub dyniową girlandę do zawieszenia. Dynie można także pokolorować kredkami, wyciąć otwory nożyczkami, wykleić plasteliną... Z dużych dyń można także przygotować maski dla dzieci.

Materiały i przybory:

  • wydrukowane szablony - link do pobrania znajdziecie w dalszej części artykułu
  • biały i pomarańczowy papier
  • farby, pędzel, podkładka
  • nożyczki
  • czarny pisak
  • dziurkacz
  • sznurek

Zestaw szablonów składa się z 8 rodzajów halloweenowych dyń z z buźkami. Został przygotowany w dwóch wersjach do pobrania: z pojedynczymi dyniami na jednej stronie A4 lub po dwie dynie na stronie.

dynie szablon do wydruku Halloween

Malowana dynia

Aby przygotować dużą dynię należy wydrukować szablon na białej kartce i pomalować go. Można pomalować także tło lub po wyschnięciu dyni wyciąć ją. Bardzo ładnie prezentuje się zarówno sama dynia jak i naklejona na kolorową kartkę.

dynia szablon do malowania dla przedszkolaków

Z dużych dyń można także przygotować maski dla dzieci. Wystarczy wyciąć wszystkie otwory i zamocować gumkę. Jeśli chcemy by maski były trwałe należy je wydrukować na nieco grubszym papierze.

Girlanda z dyń

Do przygotowania girlandy należy wydrukować dynie na pomarańczowym papierze, następnie oczy, nos i buzię dyni pomalować czarnym mazakiem. Ogonek można pomalować na zielono, choć nie uzyskamy ciekawego koloru z uwagi na pomarańczowe tło.

Każdą z dyń wycinamy - to świetne ćwiczenie! Dynie są duże, mają łagodne, półokrągłe kształty i jedynie przy ogonkach dzieci mogą napotkać odrobinę trudności.

Wycięte dynie po prawej i lewej stronie u góry dziurkujemy dziurkaczem i przewlekamy przez nie sznurek. Do przygotowania naszej girlandy użyliśmy 6 dyń!

dynie girlanda szablon do wydruku

Gotowa girlanda z halloweenowych dyń prezentuje się świetnie! Gorąco zachęcam do przygotowania takiej girlandy w przedszkolu, szkole lub domu:)

dynie girlanda Halloween szablon do pobrania i wydruku przedszkole

Jeśli spodobał Ci się pomysł na dynie zajrzyj jeszcze do innych naszych artykułów z pracami plastycznymi na Halloween!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!