Z kalendarza świąt nietypowych wynika, że na dzień 10 listopada przypada Dzień Jeża. Zachęcam zatem do zapoznania się z kilkoma pomysłami na twórcze prace plastyczne, których głównym bohaterem jest jeż. Znajdziecie tu: płaskie i przestrzenne prace plastyczne, wykorzystujące łatwo dostępne materiały.

  1. Jeż z kasztana, plasteliny oraz nasion jesionu

Jesień to cudowny czas obfitości! Warto wykorzystać naturalne materiały, zebrane na spacerze do zabaw plastycznych. Zobaczcie sposób wykonania tego jeża z kasztana i nasion jesionu oraz inne pomysły na jesienne prace z kasztanów.

kreatywny jeż z kasztanów i plasteliny

2. Jeż dla malucha

Ten uroczy, mały jeżyk został wykonany z masy solnej, drewnianych koralików oraz wykałaczek. To przestrzenna praca dla maluchów, które kochają wszelkie zabawy z masami plastycznymi. Tu możecie przeczytać cały artykuł o jeżyku z masy solnej i wykałaczek.

3. Jeżyk z plasteliny i spaghetti

I kolejny pomysł na przestrzennego jeża - tym razem do jego wykonania została użyta zwykła plastelina i połamane nitki makaronu. Cudowna aktywność! Z pewnością spodoba się przedszkolakom, zachwycając wszystkich efektem końcowym!

4. Jeż z liścia

Praca powstała z naturalnego liścia i wyciętego z szablonu jeża. To zadanie dla dzieci, które już dobrze radzą sobie z nożyczkami. A tu znajdziecie opis sposobu wykonania oraz szablon do pobrania jeża z liści. Pod podanym linkiem kryją się również szablony innych zwierzątek stworzonych z połączenia wycinanki z elementami z liści.

jeż z liścia, szablony zwierząt do wydruku, prace plastyczne dla dzieci

5. Malowany jeż

Ta praca powstała w bardzo lubiany przez dzieci sposób. Jej fragmenty zostały narysowane kredką świecową a następnie pomalowane farbą. Uwielbiam tą technikę! Daje niesamowicie dużo możliwości a jednocześnie proces powstawania jest prawie magiczny. Poczytajcie o malowanym jeżu i prześledźcie krok po kroku sposób jego powstania.

malowany jeż jesienna praca plastyczna

6. Spiżarnia jeża

Ta praca to świetny element zajęć edukacyjnych o przygotowaniu zwierząt do zimy. Podoba mi się szczególnie pomysł nawlekania grzybków wyciętych z liści na sznurek! Zachęcam do zapoznania się z całym opisem wykonania spiżarni jeża.

spiżarnia jeża praca plastyczna dla dzieci

7. Jeż z gazety

To jeden z naszych najwcześniejszych projektów na wykonanie jeżyka z gazety. Praca wykonana z recyklingu, dość czaso- i pracochłonna ale zachwycająca!

Jeż z gazety, wydzieranka

8. Jeż z kasztana i plasteliny

Kolejny pomysł na połączenie kasztana i plasteliny by powstał jeż. To jeden z pomysłów na kreatywne prace z kasztanów i plasteliny.

Nietypowe święta są super! To okazja na przeróżne pomysły na kreatywne zajęcia. Mam nadzieję, że spośród przedstawionych propozycji na wykonanie jeżyków, każdy znajdzie coś dla siebie!

Radosnego tworzenia!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!