Jedną z najbardziej ukochanych przez wszystkie dzieci zabawek jest niewątpliwie miś! Niezależnie od wieku i płci dzieciaczki kochają się przytulać do jego pluszowego brzuszka. I to, czego nie powiedzą głośno, potrafią wyszeptać do nadstawionego czujnie ucha swojego przyjaciela misia... Nic więc dziwnego, że mały miś stał się tak ważną osobistością, że doczekał się utworzenia swojego święta: Dnia Pluszowego Misia.

Aby uczcić obchody tego dnia zachęcam do kilku aktywności z misiem w roli głównej. W moim zestawieniu znajdziecie: płaskie i przestrzenne prace plastyczne, wykorzystujące łatwo dostępne materiały a także słodkie, misiowe przysmaki!

1. Miś w łóżeczku

Słodki miś w łóżeczku otulony ciepłą pościelą. Kołderka i poduszeczka zostały pomalowane w kolorową kratkę a miś został zrobiony z kółek.

śpiący miś w łóżeczku, pomysł na rozwijające zabawy dla dzieci na dzień pluszowego misia

2. Przestrzenne misie z recyklingu

Misie z opakowania po jajkach to przestrzenna praca plastyczna, która powstała z połączenia wydrukowanego obrazka oraz wyciętych z opakowania po jajkach główek misiów. Całość dopełniają baloniki wyklejane plasteliną oraz wirująca girlanda z bibułki. W tym artykule znajdziecie szablon do wydrukowania!

Dzień Pluszowego Misia kreatywna praca z recyklingu

3. Misowe wyszywanki bez igły

Wyszywanki bez igły DIY w kształcie rodziny miśków! Zabawa w przewlekanie to aktywność, która świetnie przygotowuje rączkę dziecka do sprostania wymogom nauki pisania.

trzy misie sznurki i dziurki

4. Naszyjnik z guzików

Naszyjniki z guzików to śliczny własnoręcznie wykonany upominek dla dziecka. Wzór misia jest najłatwiejszy do wykonania i szczerze go polecam!

naszyjnik z guzików dla dzieci zawieszka

5. Poprawianie po śladzie - misie

Zestaw 8 szablonów do wydrukowania z misiami do poprawiania po śladzie. W artykule szablony do pobrania z pięknymi wzorami misiów: 4 całe postaci misiów i 4 główki misiaków z różnymi minami.

dzień pluszowego misia wzory do wydrukowania

6. Przepis na pyszne misie bez proszku do pieczenia

Prosty przepis na przepyszne i zdrowe domowe misie bez proszku do pieczenia. Znakomity pomysł na drugie śniadanie do szkoły lub smakowity podwieczorek.

7. Miś z serduszkiem z czekolady

Misie trzymające w łapkach słodkie serduszko to pomysł na prezenciki DIY dla naszych milusińskich. Pierniczek można zastąpić czekoladowym serduszkiem. Jeśli nie chcemy wkładać słodyczy można w ramionach misia umieścić pachnącą gumkę do ścierania!

słodki upominek z okazji walentynek

8. Układanka z drewna - miś

Jeśli macie dostęp do krążków drewna, można z nich ułożyć wzór misia. Krążki drewna można także zastąpić kółkami wyciętymi z grubej tektury.

drewniana układanka miś

Nietypowe święta są świetne! To okazja na realizację przeróżnych pomysłów na kreatywne spędzanie czasu. Mam nadzieję, że spośród przedstawionych propozycji różnych aktywności z misiami, każdy znajdzie coś dla siebie!

Radosnego tworzenia!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!