Zapraszam do zapoznania się z czterema kreatywnymi sposobami na wykonanie flagi Polski z użyciem wzorów do wydrukowania. Zadanie jest przygotowane w niewielkim formacie, w sam raz dla przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych. Korzystając z załączonych wzorów można wykonać flagę: wyklejając ją plasteliną, stemplując paluszkiem umoczonym w farbie, techniką wydzieranki lub kolorując kółeczka.

Materiały i przybory:

  • wydrukowany szablon flagi - na jednej kartce formatu A4 mieszczą się cztery flagi - dwa wzory do wydruku znajdują się w dalszej części artykułu
  • nożyczki
  • ołówek

W zależności od wybranej techniki jaką chcecie przygotowywać flagę, będziecie dodatkowo potrzebować:

  • plastelinę lub
  • czerwoną farbę
  • skrawki czerwonego papieru
  • pisaka, mazaka lub kredki w kolorze czerwonym

Na początku drukujemy flagi: są przygotowane dwa wzory: z cieńszymi i nieco grubszymi obwódkami kółeczek. Na obu szablonach kółka są narysowane linią przerywaną i trzeba je poprawić ołówkiem. Jest to świetne ćwiczenie kreślenia kółeczek.

Drugi szablon:

Wybrany wzór należy wydrukować i rozciąć na cztery części. Dzięki temu praca jest na tyle niewielka by nie znużyć dziecka a jednocześnie wystarczająco duża, by uzyskać ładny efekt końcowy.

Jeśli chcemy wykorzystać tą pracę plastyczną również jako ćwiczenie grafomotoryczne, na początku należy poprosić dzieci, by poprawiły po śladzie kółeczka. Do tego najlepiej nadaje się wzór z cienkimi kółeczkami. Jeśli wolimy ominąć ten etap i przystąpić od razu do pracy polecam wzór z grubszymi liniami kółeczek.

W zależności od wybranej techniki: wyklejamy plasteliną, stemplujemy paluszkiem lub naklejamy kawałeczki papieru metodą wydzieranki na czerwonej części flagi.

I gotowe:)

flaga Polski wzór do wydrukowania dla przedszkolaków

Dobrej pracy!

Zapraszam również do zapoznania się z innymi naszymi pomysłami na flagi Polski dla dzieci!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!