Fletnia z recyklingu to prawdziwie grający instrument muzyczny przygotowany ze starych, zużytych flamastrów. Dzieci kochają słuchać muzyki, ale jeszcze bardziej cieszy je tworzenie muzyki! Do dziecięcych prób komponowania świetnie nada się właśnie fletnia! Obcowanie z muzyką przynosi dzieciom ogrom korzyści, zachęcam więc serdecznie do tworzenia zarówno instrumentów muzycznych jaki i dziecięcych kompozycji muzycznych:)

Materiały i przybory:

Stare, zużyte flamastry świetnie nadadzą się do ponownego wykorzystania. Aby przygotować fletnię należy z każdego flamastra wyrzucić piszącą duszkę oraz środek nasączony kolorem. Nie wyrzucać końcówek zamykających flamastry! Każdy flamaster umyć, wysuszyć i zatkać wylot zatyczką.
Flamastry ułożyć na kształt schodków, oznaczyć miejsce przycięcia ołówkiem lub markerem a następnie przyciąć przy użyciu ostrego noża. Pamiętamy - przycinamy z tej strony, gdzie flamastry pisały a pozostawiamy końce zatkane zatyczkami.
Ostrożnie! To zadanie dla dorosłego!
Skleić flamastry jeden obok drugiego, tak by otwory do dmuchania znalazły się w jednej linii i pozostawić do wyschnięcia!
Na koniec, powstałą fletnię okleić w dwóch miejscach kolorową taśmą samoklejącą.

Z instrumentu korzystamy przyciskając do ust i brody fletnię i dmuchając do otworków. Można poobserwować jak na fletni grają Indianie i posłuchać ich muzycznych kompozycji. Jeśli możecie posłuchajcie ulicznego grajka, jeśli lubicie - odnajdźcie muzykę w Internecie:)
Fletnia z recyklingu przyda się także do wszelkich zabaw w Indian - polecam serdecznie!

Zachęcam serdecznie do przyjrzenia się innym sposobom na recykling materiałów plastycznych, między innymi właśnie starych, niepiszących już flamastrów!

Jeśli chcesz zobaczyć inny sposób na wykonanie fletni zajrzyj tu!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!