Zestaw 12 wesołych ćwiczeń gimnastycznych dla dzieci przygotowanych z myślą o Dniu Kropki. Każde ćwiczenie jest krótko opisane i zilustrowane obrazkiem zawierającym w sobie coś okrągłego. W załączeniu plik do pobrania i wydrukowania.

Materiały i przybory:

  • wydrukowany plik z ćwiczeniami
  • nożyczki
  • flamastry lub kredki
  • kolorowy papier
  • klej

Zadanie zostało przygotowane na dwóch stronach czarno-białego wydruku.

Wydrukuj zadania na białym papierze, pokoloruj obrazki. Naklej wycięte kółeczka na kolorowym papierze tak by ilustracja przewodnia pasowała kolorystycznie do rewersu kropki. Ponownie wytnij obrazki, nie musisz ich laminować! Wydruk jest czarno-biały, niezbyt kosztowny... Ułatwi to segregację odpadów i pomoże chronić środowisko.

Gdy masz gotowe kolorowe kropki pozwól dzieciom wybrać zadanie, zapytaj co może być czerwoną kropką. Pozwól wymyślić kilka propozycji a dopiero potem pokaż co jest na obrazku i przeprowadź ćwiczenie gimnastyczne:)

Przy ćwiczeniu z balonikiem można dodatkowo zaproponować dzieciom zabawę z pokazywaniem.

Balonik
Baloniku nasz malutki,
Rośnij duży, okrąglutki.
Balon urósł że aż strach,
Przebrał miarę, no i bach!

Zabawę zaczynamy od ciasnego ustawienia się w kole, dzieci trzymają się za ręce. Następnie powtarzając słowa wiersza powoli oddalają się od siebie rozszerzając koło. Na zakończenie balon pęka i dzieci puszczając ręce ‘upadają’ na podłogę.

Nawet najmniejsza porcja ruchu zdecydowanie poprawia humor i funkcjonowanie dziecka:)

Radosnej zabawy!

Zobacz też inne nasze propozycje zabaw dla dzieci:


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!