Zapraszam wszystkie maluchy i starszaki do trenowania podskoków w towarzystwie uśmiechniętego Mikołaja! Przygotowałam 12 wesołych ćwiczeń gimnastycznych dla dzieci z myślą o zajęciach prowadzonych w czasie poprzedzającym Boże Narodzenie. Każde ćwiczenie jest krótko opisane i zilustrowane obrazkami kojarzącymi się ze świętami Bożego Narodzenia. W załączeniu plik do pobrania i wydrukowania.

Materiały i przybory:

Zadanie zostało przygotowane na dwóch stronach czarno-białego wydruku.

gimnastyka dla przedszkolaków na Boże Narodzenie

Wydrukuj zadania na białym papierze, jeśli chcesz możesz pokolorować obrazki. Naklej kartki z zadaniami na świąteczny papier do pakowania prezentów - wtedy zadania będą miały śliczny rewers! Możesz oczywiście podkleić obrazki kolorowym papierem.

Ćwiczenia gimnastyczne zostały pogrupowane na dwie kategorie: pierwsza to ćwiczenia do wykonania a druga to ilustrowanie ruchem wybranych aktywności. Można zatem kartki z tymi zadaniami podkleić dwoma różnymi kolorami papieru i pozwolić dzieciom zdecydować, które zadania będą wykonywać najpierw:)

gimnastyka dla przedszkolaków - Boże Narodzenie

Po naklejeniu obrazków na kolorowy papier - wytnij je. NIE MUSISZ ich laminować! Wydruk jest czarno-biały, niezbyt kosztowny więc jeśli obrazki się zniszczą łatwo możesz zrobić nowy zestaw... Ułatwi to segregację odpadów i pomoże chronić środowisko.

gimnastyka dla dzieci - Boże Narodzenie

Proponowane ćwiczenia mogą stanowić element ćwiczeń fizycznych, korektywy lub innych zajęć ruchowych przeprowadzanych w przedszkolu lub w młodszych klasach szkoły podstawowej. Mogą też posłużyć jako zadania do pobrykania pod czujnym okiem rodzica w domu:)

Pamiętajmy o tym, że nawet najmniejsza porcja ruchu zdecydowanie poprawia humor i funkcjonowanie dziecka:)

Radosnej zabawy!

Zobacz też inne nasze propozycje zabaw dla dzieci:

kreatywne zabawy dla dzieci, z pokazywaniem, rysunki na palce, rysowanie na kartce

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!