Kilka pomysłów na nietuzinkowe kreślenie kresek dla młodszych dzieci. Proste wykonanie, ciekawy efekt plastyczny.

Kreślenie kresek z góry na dół mających swój początek na podziurkowanych dziurkaczem biurowym skrawkach kolorowego papieru.

sprawność manualna przedszkolaki

Tu kreski stawiamy na tekturce falistej. Na początku równo rysujemy w rowkach tekturki falistej a następnie schodzimy na kartkę.

ćwiczenia manualne z góry na dół

Malujemy farbami pionowe paski na kartce papieru, pozostawiamy do wyschnięcia a następnie kolorowymi kredkami stawiamy pionowe kreski na pasach farby. Świetne odczucia przy rysowaniu po farbach kredkami.

grafomotoryka kreski

Z kolorowego papieru wycinamy paski papieru i naklejamy je na kartce. Następnie farbami stawiamy kreski pomiędzy pasami papieru. Kolejno odwracamy kartkę i tym razem kreślimy kreski pomiędzy paskami namalowanymi farbami.

Bardzo fajny efekt plastyczny:)

ćwiczenia grafomotoryczne kreski

I praca tematyczna: grzebień. Farbami malujemy kształt grzebienia a następnie mazakami lub kredkami rysujemy zęby. Tą pracę wykonujemy na kartce formatu A5.

ćwiczenie grafomotoryczne dla dzieci

Ćwiczenia grafomotoryczne nie powinny ograniczać się do uzupełniania zeszytów ćwiczeń. Zdecydowanie więcej radości daje kreatywne ćwiczenie, samodzielnie zrobione przez dziecko od początku do końca.

grafomotoryka stawianie kresek


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!