Zużyte opakowania po sokach, mleku i inne, to produkt bardzo trudny do utylizacji. Mieszanka papieru i folii ma znakomite parametry do przechowywania napojów, ale są zmorą do utylizacji. A że zużywamy ich mnóstwo, warto pomyśleć nad ich ponownym wykorzystaniem. Wychodząc z tego założenia postanowiliśmy zrobiliśmy pojemnik do wyhodowania kiełków. Będzie smacznie, zdrowo i ekologicznie 🙂

Materiały i przybory:

  • opakowanie po napoju (to z korkiem będzie miało taką zaletę, że będzie można łatwo odlać nadmiar wody)
  • płótno lub inny materiał
  • nożyczki
  • spinacze biurowe

1. Z pudełka odcinamy jedną ściankę. Warto korek zostawić na górze - my na początku zostawiliśmy korek na dole, ale okazało się, że przecieka.... Jedno opakowanie wyrzuciliśmy a w drugim ucięliśmy ściankę tak, żeby korek był na górze,

opakowanie po mleku

2. Docinamy płótno tak, żeby niezbyt dużo wystawało poza ścianki (woda mogłaby sączyć się po płótnie).

płótno na opakowaniu po mleku

3. Płótno mocujemy do ścianek pojemnika. My użyliśmy do tego celu spinaczy. Próbowaliśmy też umocować za pomocą gumki recepturki... ale trudno było odkręcić korek.

mocowanie spinaczami do opakowania po mleku

4.  Wsypujemy nasionka i wlewamy wodę. Nadmiar wody możemy łatwo usunąć odkręcając korek i przechylając pojemnik.

hodowla nasion w kartonie po napojach

5. Zaletą takiego pojemnika jest właśnie koreczek, który umożliwia bardzo łatwe płukanie nasionek - po prostu płuczemy je przy odkręconym korku .... żadne nie ucieknie :))

 Smacznego!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!