Układana mandala z darów jesieni. Przepiękna, absolutnie twórcza, przestrzenna praca plastyczna z wykorzystaniem starej płyty CD oraz skarbów jesieni: kasztanów, liści, owoców jarzębiny, klonowych nosków, czapeczek żołędzi i łupinek orzechów... Oczywiście praca poprzedzona spacerem, bo jak inaczej zdobyć te przecudowne skarby?

Materiały i przybory:

  • płyta CD
  • plastelina - najlepsza z odzysku, wykorzystana z poprzednich prac plastycznych
  • skarby jesieni: kasztany, liście, żołędzie, owoce jarzębiny, noski, orzechy
  • klej lub zwykłą taśma samoprzylepna lub dwustronnie klejąca

Przygotowanie tej pracy jest niesamowicie proste. Na płycie CD wyklejamy dość grubą warstwę plasteliny. Ja do tego typu prac zbieram starą, wykorzystaną w innych pracach plastycznych plastelinę. Nie ma znaczenia, że kolory się pomieszały, będzie to tylko dodawało uroku całej pracy!

jesienna mandala z liści kasztanów jarzębiny i żołędzi


Kolejnym krokiem jest umieszczenie na środku dużego elementu: kasztana lub orzeszka i przyklejania warstwami kolejnych elementów. Zaletą płyty jest jej wielkość - dziecko nie zmęczy się przyklejaniem kulek jarzębiny na zbyt dużej powierzchni!
Na koniec, pod spód płyty kładziemy duży liść lub kilka mniejszych. Liście mocujemy na klej lub taśmę samoprzylepną. Jeśli nie sprawi to kłopotu dzieciom, można użyć taśmy dwustronnie klejącej.

mandala diy, jak wykonać mandalę, praca plastyczna

Spacer, w czasie którego zbieramy dary jesieni, można wzbogacić obserwacją natury oraz pogadanką na temat zmian w przyrodzie zachodzących jesienią.

mandala jesienna kreatywna praca plastyczna

Ze wszystkich pór roku, jesień kocham najbardziej! Wystarczy kilka pięknie wybarwionych liści, kasztan błyszczący w porannym słońcu na trawie, by wywołać uśmiech na mojej twarzy!

Wystarczy zatrzymać się, rozejrzeć dookoła, zaczerpnąć pełną piersią jesiennego powietrza, by poczuć jak cudowne bywają chwile!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!