Jesienna wiewiórka to sezonowa praca plastyczna dla dzieci, wykorzystująca naturalne materiały takie jak: liście i orzechy. Obramowanie pracy zostało zrobione z odbitek liści a ogon wiewiórki z przyklejonych w całości liści... Dodatkowo wiewiórka trzyma w łapkach prawdziwą łupinkę orzecha! W załączeniu szablon do pobrania.

Materiały i przybory:

  • szary papier
  • wydrukowany szablon wiewiórki
  • liście - niezbyt duże
  • nożyczki
  • klej: zwykły + Magic
  • farba, pędzel, podkładka
  • łupinka orzecha

Przygotowanie tej pracy plastycznej należy zacząć od wykonania obramowania: malujemy gęstą, niezbyt grubą warstwą farby spodnią stronę liścia - spodnią to znaczy tam, gdzie są żyłki. Następnie odbijamy liście dookoła szarego papieru przeznaczonego na pracę. Najlepiej użyć mocnych, jesiennych barw! Tak przygotowane tło pozostawiamy do wyschnięcia.
Do przygotowania obramowania najlepsze będą różne, niezbyt duże liście. Dodatkowo można odbić noski klonu. Takie tło wyglądają naprawdę świetnie i może posłużyć do wykonania innych jesiennych prac plastycznych.

jesienna praca plastyczna tło z odbijanych liści, jesienne kreatywne zajęcia dla dzieci

Aby przygotować wiewiórkę należy wydrukować szablon z wiewiórką. Na szablonie zostały umieszczone dwie wiewiórki.

Wiewiórkę malujemy na rudo, pozostawiamy do wyschnięcia, wycinamy a na końcu naklejamy na środku pracy. Z liści odcinamy ogonki i rozpoczynając od góry naklejamy jako ogon. Połówkę łupinki orzecha przyklejamy w łapkach wiewiórki! Do tego celu potrzebny jest lepszy klej, np Magic.

jesienna wiewiórka praca plastyczna dla dzieci świetlica

Wiewiórka ukryta wśród jesiennych liści z orzeszkiem w łapkach to świetna praca plastyczna z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Dodatkowo gotowy szablon do pobrania zdecydowanie ułatwi organizację pracy.

Polecam serdecznie!

wiewiórka jesienią praca plastyczna dla dzieci

Zobacz też inne nasze pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci:

Jesień prace plastyczne dla dzieci

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!