Jesienny las - przepiękna przestrzenna praca plastyczna dla dzieci wykonana z recyklingu z niewielkim dodatkiem naturalnych materiałów. Piękna w swojej prostocie i dzięki jesiennej palecie barw. Prosta do wykonania i niezwykle wdzięczna w odbiorze.

Materiały i przybory:

  • kartonowe opakowanie po warzywach lub owocach
  • opakowanie po jajkach
  • biała wata w kłębuszku
  • nożyczki
  • kilka liści i kilka czapeczek od żołędzi
  • plastelina
  • farby, pędzel, podkładka
  • klej

Z opakowania po jajkach wyrywamy 3 środkowe elementy oraz wycinamy jeden ze spodu na słońce. Te trzy elementy spłaszczamy i obcinamy na równo dół - to będą choinki. Jeśli użyjecie zielonego opakowania po jajkach to nie trzeba będzie malować choinek - w innym wypadku należy je pomalować na zielono.

Z kartonowego opakowania po owocach lub warzywach odcinamy boki by uzyskać prostokąt. Z pozostałych fragmentów boków wycinamy wąskie paski tektury - zrobimy z nich pnie choinek. Pnie przyklejamy w środku choinek. Jeśli klej słabo trzyma można połączyć je zszywaczem biurowym.

Element z którego wykonamy słońce wycinamy, rozcinamy po bokach na kształt promieni i malujemy w środku na żółto.

pudełka po jajkach, wycinanie, wycinany las z pudełek

Aby uzyskać ładne tło dla naszego lasu wnętrze kartonowego pudełka malujemy u góry na niebiesko natomiast na dole na zielono. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Na dnie przyklejamy 3 liście w różnych jesiennych barwach. Trzeba troszkę obciąć im ogonki by ładnie się mieściły.

Choinkom zaginamy kartonowe pnie i przyklejamy na dnie pudełka. Trzeba użyć dobrego kleju, by dobrze się trzymały. Naklejamy też słońce.

Z żółtej plasteliny formujemy wałeczki i mocujemy je między choinkami. Na wałeczkach z plasteliny mocujemy czapeczki od żołędzi. I już prawie mamy gotową nasz jesienny krajobraz!

jesienne prace plastyczne z pudełak po jajkach diy

Ostatnim krokiem jest rozwinięcie i rozdzielenie na pół białego wacika. Z tych fragmentów kształtujemy obłoczki i naklejamy obok słońca.

Jesienny las jest gotowy!

jesienny las, kreatywne prace plastyczne dla dzieci w szkole i w przedszkolu, wyklejanki dla siedmiolatków, sześciolatków

Serdecznie polecam wszelkie prace plastyczne wykonane z materiałów z recyklingu. Niesamowicie rozwijają wyobraźnię i pozwalają dzieciom wykreować bardzo indywidualne prace plastyczne! Dodatkowym atutem będzie wykorzystanie elementów natury w postaci przepięknie wybarwionych jesiennym słońcem liści oraz czapeczek żołędzi...

jesienny las z recyklingu, eko prace plastyczne dla dzieci, kreatywne do świetlicy i do szkoły z recyklingu

Zobacz też nasze inne pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci:

jesienne prace plastyczne jeż, drzewo jesień

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!