Jesienny jeżyk przypomina nam o nadchodzącej już jesieni. Do tego naturalne materiały i gazeta z recyklingu. A na dodatek wydzieranka to znakomite ćwiczenie dla małych paluszków. Wymaga użycia przez dziecko znacznej siły, przez co korzystnie wpływa na wzmocnienie napięcia mięśniowego rąk.Jeż z gazety, wydzieranka

 Materiały i przybory:

  1. Kartkę oklejamy małymi fragmentami wydartymi z gazety- najładniej wyglądają fragmenty w kolorze szarym, bez obrazków. Na odwrocie rysujemy a następnie wycinamy kształt jeżyka.
  2. Niewielki fragment kartki oklejamy skrawkami gazety w kolorze czerwonym- będzie to jabłuszko i nosek jeżyka, kolejny zielonymi skrawkami- listki jabłuszka. Na odwrocie rysujemy  i wycinamy potrzebne nam kształty.
  3. Przygotowujemy tło naszej pracy: w tym celu przyklejamy na kartce jesienne liście. Im kolorowsze tym fajniej się prezentuje praca.
  4. Na liściach przyklejamy jeża, jego nosek, jabłuszko oraz listki jabłuszka.

 I gotowe


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!