Nareszcie zrobiliśmy niewielki kalendarzyk na Nowy Rok. Tym razem obrazki powstały z pieczątek z korka. Pod artykułem znajduje się gotowy do wydrukowania wzór kalendarza na 2021 rok. Zapraszamy!!

Materiały i przybory:

  • 2 białe kartki formatu A4
  • nożyczki
  • dziurkacz, zszywacz
  • 2 korki- jeden cały, drugi przecięty na pół
  • patyczki do uszy
  • farby, podkładka, pędzel, woda
  • mazaki

1. Wzór kalendarza drukujemy na białych kartkach. Dobrze jeśli użyjemy nieco grubszego papieru- dzięki temu nie będzie przebijał druk ani rysunki wykonane mazakami.

Kalendarz na rok 2021 - szablon do wydruku.

2. Wydrukowany wzór kalendarza tniemy na równe prostokąty w taki sposób, by każdy miesiąc znalazł się na oddzielnej karteczce.

kalendarzyk dla dzieci do zrobienia

3. Kartki z kalendarza układamy kolejnymi miesiącami, u góry łączymy je zszywaczem. Jeśli drukowaliśmy na nieco grubszych kartkach musimy mieć solidny zszywacz. Przy pomocy dziurkacza robimy dziurkę do wieszania.

kalendarz dla dzieci

4. Przystępujemy do wykonania ilustracji na kolejne miesiące. Na początku wykonujemy pieczątki z korków oraz patyczków do uszu. Czekamy aż farba wyschnie. Następnie uzupełniamy ilustracje flamastrami. Obrazek do stycznia robimy na tyle kartki z grudnia.

pieczątki z korka kalendarzyk dla dzieci

kalendarz pieczątki z korka

Tak oto wyglądają nasze ilustracje do kolejnych miesięcy w roku:

bałwan pieczątki z korkawalentynki serca pieczątki z korkawiosna pieczątki z korkakurczaki pieczątki z korkarower pieczątki z korkaczereśnie pieczątki z korkasłońce pieczątki z korkałódki pieczątki z korkajabłka pieczątki z korkadeszcz pieczątki z korkadynie pieczątki z korkachoinka pieczątki z korka


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!