W tym roku powstały niezwykłe kartki świąteczne! Przygotowałam tylko ich bazę a projektem i całym wykonaniem zajęła się moja córeczka. To cudowne doświadczenie, patrzeć na dziecko tworzące samodzielnie i z taką radością:) Zwykle robiliśmy rodzinny projekt pod tytułem: kartka świąteczna - a tu, niespodzianka! Nikomu nie wolno było niczego dotknąć. Chociaż coś czuję, że wypisywaniem świątecznych życzeń jednak podzielimy się;)

Do przygotowania kartek świątecznych z błyszczącymi bałwankami będą potrzebne następujące materiały i przybory:

Białą kartkę przecinamy na pół a następnie każdą z części równo składamy. W ten sposób powstaną dwie bazy, z których wykonamy dwie kartki świąteczne.
Niebieski papier składamy na pół i jeszcze raz na pół. Brzegi swobodnie obcinamy. W ten sposób uzyskaliśmy 4 prostokąty.
Z powstałych prostokątów odcinamy wąskie paski. Zarówno prostokąty, jak i wąskie paski naklejamy na przód bazy.

Na każdą świąteczną kartkę z bałwankiem wycinamy z błyszczącego papieru dziurkaczami ozdobnymi: 1 małe kółko, 1 duże kółko i po kilka kolorowych gwiazdek.

Kółeczka naklejamy na kartkę na kształt bałwanka, bałwanka zdobimy flamastrami, rysujemy warstwę śniegu oraz kropki. Pod spodem, na wąskim pasku piszemy życzenia. U nas zmieściło się tylko: Wesołych! 😀

Błyszczące gwiazdki naklejamy ponad bałwankiem, tak aby wyglądały jakby bałwan nimi żonglował!

Kartka świąteczna DIY robiona przez dzieci

Bałwanki prezentują się fantastycznie. Kartki są po prostu cudowne! Niezwykle urocze, słodkie i pełne radości:)

Kartka świąteczna DIY robione przez dzieci

Kocham dziecięcą twórczość i spojrzenie na świat. Teraz pozostaje nam tylko wypisać życzenia świąteczne oraz zapakować te wszystkie piękne karteczki do kopert...

Kartki świąteczne robione przez dzieci DIY bałwanek

Wesołych!

Zachęcam do przyjrzenia się też innym naszym projektom kartek świątecznych!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!