Piękna, błyszcząca świąteczna kartka z niezwykle prostym ale uroczym aniołkiem🙂 Pomysł na unikatową, własnoręcznie wykonaną kartkę do wysłania do bliskich na Boże Narodzenie!

Materiały i przybory:

Z szarego papieru przygotowujemy bazę do kartek: jedną kartkę formatu A4 przecinamy na dwie równe części a następnie każdą z nich składamy na pół.

Z błyszczącego papieru - my użyliśmy papierów metalizowanych - wycinamy sukienkę aniołka. Głowa została wycięta przy pomocy dziurkacza ozdobnego w kształcie koła. Skrzydełka aniołka to serduszko wycięte z kalki technicznej. Dodatkowo dziurkaczami ozdobnymi w kształcie śnieżynki i małych gwiazdek wycinamy elementy z białego papieru. Wszystkie te części naklejamy na bazę kartki. Skrzydełka najładniej wyglądają, gdy przykleimy tylko niewielki fragment kalki pod sukienką aniołka.

Czarnym pisakiem rysujemy twarz, włosy, rączki i nóżki aniołka. Białym pisakiem rysujemy obwódkę w skrzydełkach aniołka oraz nanosimy linię łączącą gwiazdki. Wśród gwiazdek dodajemy też małe kropeczki, można je narysować białym korektorem. Naklejamy cekin lub inny błyszczący drobiazg na środek śnieżynki i małą błyszczącą gwiazdkę nad czołem aniołka.

kartka z aniołkiem na Boże Narodzenie DIY

Kartka z aniołkiem, mimo niezwykłej prostoty wykonania jest bardzo, bardzo ładna!

kartka świąteczna z aniołkiem na Boże Narodzenie DIY dla dzieci

Przygotowaliśmy cały zestaw tych karteczek do rozesłania naszym bliskim na święta Bożego Narodzenia🙂 Każdy aniołek ma inną sukieneczkę, każdy jest wyjątkowy!

kartka z aniołkiem na Boże Narodzenie DIY dla dzieci

Zapraszam do zapoznania się z innymi naszymi pomysłami na kartki świąteczne DIY!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!