Do naszego muzycznego zestawu dodaliśmy kastaniety, zrobione z ogromnych guzików. Przyszyliśmy je do kawałka tekturki- z tym zadaniem poradził sobie znakomicie nasz 7 letni synek. Mam nadzieję, że przyszywanie guzików w naszej rodzinie już nie będzie dla nikogo kłopotem:)

Materiały i przybory:

  • gruba tektura - z kartonowego pudła
  • duże, kolorowe guziki
  • igła z dużą dziurką
  • kolorowa włóczka lub grube nici
  • nożyczki
  • flamastry

1. Z grubej tektury wycinamy paski długości ok 15- 18 cm, szerokość ok 4,5 cm (szerokość musi być dostosowana do średnicy guzików- nasze guziki mają 4 cm średnicy).

2. Na igłę nawlekamy grubą, kolorową nić lub włóczkę, zawiązujemy supełek. Na obu końcach kartonu, tak jak to pokazano na zdjęciu, przyszywamy duże guziki. Jeśli przyszywaniem ma się zająć samodzielnie dziecko warto zrobić igłą dziurki (dziecku może być ciężko przebić igłą karton).

kastaniety domowej roboty

3. Pasek z przyszytymi guzikami zginamy na pół. Gotowe kastaniety ozdabiamy flamastrami. Możemy też pomalować je farbami lub okleić kolorowym papierem.

Oto nasz zestaw kastanietów:

kastaniety z recyklingu

W Internecie można znaleźć również kastaniety zrobione z kapsli. Wtedy kapsle przykleja się do tektury przy pomocy kleju na gorąco.

kastaniety diy z guzików

Fantastycznej zabawy z muzyką!!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!