Piękno jesieni, ukryte w jej barwach, kształcie i zapachu jest dostępne dla każdego. Niezależnie czy mieszkasz na wsi, czy w dużym mieście. Wystarczy, że schylisz się i podniesiesz kolorowy liść z opadły na ścieżkę z przydrożnego drzewa... Zbierzesz garść jarzębiny... Najważniejsze to: zatrzymać się i dostrzec to! I nauczyć nasze dzieci dostrzegania i radości z jesiennej obfitości piękna! Moją ulubioną jesienną pracą twórczą jest zrobienie z jarzębiny korali! Temu zadaniu sprosta każde dziecko potrafiące obchodzić się z igłą i nitką!

Materiały i przybory:

  • korale jarzębiny
  • nieco grubsza nitka
  • igła
  • nożyczki

Aby przygotować korale z jarzębiny należy odciąć długi fragment dość grubej nici. Ja użyłam kordonka - jeśli weźmiecie zwykłą, cienką nitkę do szycia może ona kaleczyć i rozrywać pojedyncze korale jarzębiny.
I nawlekamy jarzębina: kulka po kulce na igłę wkuwając się w miejsce, gdzie był kwiat jarzębiny [ciemna gwiazdka].
Pamiętajcie o zachowaniu ostrożności i nie pozostawianiu dzieci samych przy pracy z igłą!

korale z jarzębiny praca twórcza dla dzieci

Korale nawlekamy tak długo, aż uzyskamy właściwą ich długość. Końce nici zawiązujemy na kokardkę.

Zwróćcie uwagę dzieciom na niedoskonałości korali jarzębiny! Nie ma ich dwóch takich samych kulek i każda z nich ma jakąś charakterystyczną cechę: plamkę, zmarszczkę, nierównomierny kształt. Nie są idealne, a jednak są przepiękne!

naszyjnik z jarzębiny praca twórcza dla dzieci świetlica

Praca z naturalnymi materiałami daje też dziecku ogrom doświadczeń sensorycznych! Te korale mają swoją barwę, fakturę, ciężar i zapach...

Serdecznie polecam!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!