Jeśli Wasze dzieci piją w domu przez słomki na przykład wodę, warto zamiast je wyrzucać- umyć i ponownie wykorzystać. Można na przykład zrobić z nich oraz z drucików kreatywnych delikatne kwiatuszki. To fajna praca dla młodszych dzieci i słodki efekt końcowy- kwiatuszki nadają się na prezent z okazji Dnia Mamy, Dnia Babci lub Dnia Kobiet.

Materiały i przybory:

  • drucik kreatywny
  • słomki do napoi
  • nożyczki

1. Słomki do napoi tniemy na około centymetrowe kawałki a następnie nawlekamy na drucik kreatywny. Jeśli słomki są półprzeźroczyste to lepiej się prezentują nawleczone na biały drucik kreatywny.

słomki i drucik kreatywny praca plastyczna dla dzieci

2. Nawleczone słomki zaginamy w sposób pokazany na zdjęciu: na każdy płatek potrzebne są 3 słomki.

recykling słomek do napoi dla dzieci

3. Pozostałe końcówki drucika kreatywnego zaginamy razem a następnie umieszczamy je w zielonej, długiej słomce.

prezent diy na dzień mamy przedszkolaki

Kwiatuszki ze słomek to świetny pomysł na prezent od dziecka z okazji Dnia Mamy! Jednocześnie nawlekanie fragmentów słomek na drucik kreatywny to znakomite ćwiczenie koordynacji wzrokowo- ruchowej.

kwiatuszki na dzień mamy z drucika kreatywnego i pociętych słomek

Nawlekanie słomek na drucik tak spodobało się mojej 4 letniej córce, że sama z siebie kilkukrotnie siadała do pracy 🙂 Mam nadzieję, że i Waszym dzieciom to zadanie przypadnie do gustu!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!