Wiosna składnia do otaczania się pięknymi, kolorowymi kwiatami. Z tej potrzeby powstał nasz soczysty bukiet kwiatów! Jeśli macie ochotę na te biało-różowe kwiatuszki musicie wyszperać z kuchennych czeluści kilka przedmiotów. Kwiaty mogą ozdobić Wasze mieszkanie lub uradować serce jubilata czy solenizantki!

Materiały i przedmioty:

1. Z opakowania po jajkach wycinamy pokazane na zdjęciach kształty a następnie malujemy na intensywny, różowy kolor. Pozostawiamy do wyschnięcia.

2. Papilotka do pieczenia babeczek wywijamy na drugą stronę. W środku robimy niewielki otwór.

kwiatek z papilotka na babeczkę

3. W przygotowanym otworze umieszczamy koniec patyczka do szaszłyka. Jeśli macie bardzo długie patyczki trzeba przeciąć je na pół. Papilotka ściskamy lekko zwijając do środka. Miejsce połączenia papieru z patyczkiem zabezpieczamy taśmą klejącą.

kwiatek z papilotka do pieczenia babeczek

4. Na patyczek nadziewamy różowy koniuszek z opakowania po jajach. Delikatnie podklejamy go do białego środka kwiatka. Najlepiej użyć kleju Magic- świetnie się sprawdza we wszystkich pracach plastycznych bazujących na wytłoczkach z jajek.

eko kwiatek z wytłoczek po jajkach

5. Z gładkiej, zielonej bibułki wydzieramy dwa długie listki. Bibułkę gniemy a następnie rozprostowujemy. Świetnie nabiera kształtu:) Przyklejamy je do drewnianego patyczka. Ja użyłam taśmy klejącej do tego celu.

wiosenny kwiatek z opakowania po jajkach i papiloka

A tak prezentuje się cały bukiet naszych eko-kwiatków z recyklingu. Prawda, że jest pełen energii? Nada radosnego wyglądu wiosennej aranżacji każdego mieszkania:)

kwiaty z recyklingu opakowanie po jajkach papilotki

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!