Mimo ogromu dostępnych zabawek, największą radość dają te własnoręcznie wykonane... Dziś zachęcam do zrobienia laleczek z opakowania po jajkach i kolorowej włóczki. Już sam akt tworzenia laleczek to dobra zabawa! Laleczki po nałożeniu na palec mogą stać się aktorami w dziecięcym teatrzyku:)

Materiały i przybory:

  • opakowanie po jajkach
  • nożyczki
  • kolorowa włóczka, może być też tęczowa
  • samoprzylepne, ruchome oczka
  • taśma dwustronnie klejąca
  • pisaki lub markery

Z wytłoczki od jajek wyrywamy środkowe elementy a następnie obcinamy je równo nożyczkami. To będzie baza laleczki.

Przystępujemy do wykonania ubranka lalki. Z taśmy dwustronnie klejącej odcinamy dwa prostokątne kawałki i naklejamy na przygotowany stożek z wytłoczki do jajek - z dwu stron, na dole. Odklejamy zabezpieczenia taśmy i przyklejamy koniuszek włóczki. Włóczkę nawijamy, raz koło razu na stożek, przyciskając do taśmy. Kiedy uzyskamy właściwą grubość ubranka, resztę włóczki odcinamy.

Z włóczki przeznaczonej na włosy laleczki odcinamy około 10 cm fragment, który kładziemy w zasięgu ręki a posłuży on do związania włosów laleczki. Duży kawałek włóczki nawijamy na dłoń, przeciągamy przygotowany do związania kawałek nitki i mocno zawiązujemy. Całość zdejmujemy z ręki, odcinamy zbędę nitki a pozostałe przecinamy by uzyskać włosy.

I ostatni etap tworzenia laleczki. Na przygotowany stożek naklejamy ruchome oczka, rysujemy rzęsy oraz buzię. Na górze naklejamy przygotowane włosy i laleczka gotowa!

Tak przygotowane laleczki można nałożyć na palec i bawić się w teatr!

Do laleczek można dodać ozdobne elementy z drucika kreatywnego, czapeczki z żołędzi, dokleić guziczki lub inne drobne ozdoby!

Radosnej zabawy przy tworzeniu i szalonych pomysłów na zabawę z laleczkami!

Zobacz inne nasze pomysły na wykonanie ludzików!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!