Urokliwa laurka przygotowana na Dzień Mamy z odbitych w kształcie serca dziecięcych dłoni. Frajda dla dziecka z zabawy pomalowanymi farbami rąk a dla mamy pamiątka, jak małe rączki miało dziecko:) Oczywiście, kto potrafi może samodzielnie [lub ze wzoru czy po śladzie] napisać słowo: mama!

Materiały i przybory:

  • szary i biały papier
  • ołówek
  • farby, pędzel, podkładka
  • nożyczki
  • czerwony mazak, kredka lub marker

1. Na szarym papierze rysujemy kształt serca. Malujemy dziecku wnętrze dłoni czerwoną farbą i odciskamy ręce na papierze: paluszki kierujemy do środka, na dół serduszka, tak by zachodziły na siebie. Dla mojego dziecka to była wspaniała zabawa:) Serce pozostawiamy do wyschnięcia.

laurka z rąk dziecka

2. Z szarego papieru wycinamy prostokąt, na którym dziecko napisze słowo: mama. Jeśli potrafi, może zrobić to zupełnie samodzielnie, jeśli jest jeszcze zbyt małe to: piszemy za dziecko lub przygotowujemy wzór napisu do odwzorowania lub kropkujemy ewentualnie kreślimy litery ołówkiem.

laurka na dzień mamy

3. Biały papier składamy na pół. Wycinamy przygotowane serce i wraz z napisem naklejamy na białym papierze.  Laurka dla mamy gotowa!

laurka dla mamy serce z odbitych rąk dłoni

W ten sposób możemy przygotować laurkę również na Dzień Taty, Dzień Babci lub Dzień Dziadka a także z okazji urodzin lub imienin domowników. Niewielki nakład finansowy a wspaniała pamiątka!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!