Barwna, jesienna praca plastyczna dla dzieci z bezpłatnymi szablonami do pobrania. Zadanie polega na wyklejeniu wzoru liścia plasteliną, świetnie się sprawdzi jako ćwiczenie przygotowujące do nauki pisania.

Szablon zawiera cztery różne liście, po dwa na jednej stronie wydruku.

Materiały i przybory:

  • wydrukowane szablony liści
  • nożyczki
  • kredki
  • plastelina, mogą być zmieszane resztki, po innych pracach plastycznych

Wydrukuj liście z załączonego poniżej szablonu.

Na początku rozetnij wydrukowane szablony w taki sposób, by każde dziecko dostało jeden obrazek. Są 4 różne liście, dzieci mogą wybrać takie, które podobają się im najbardziej.
Pracę rozpoczynamy od pokolorowania kredkami tła. Można zwyczajnie pokolorować je jednolicie lub coś narysować: gałęzie drzewa, słońce... Następnie wyklejamy plasteliną liścia, potem ramkę obrazka. Na koniec wycinamy pracę dookoła, by uzyskać gotowy do powieszenia obrazek.

liście wyklejane plasteliną bezpłatny szablon free

Praca jest bardzo przyjemna, zarówno do wykonania jak też pięknie prezentuje się na gazetce.

Liście można także pokolorować suchymi pastelami, pastelami olejnymi lub pomalować farbami. Wybór techniki zależy od naszych preferencji, potrzeb i posiadanych materiałów plastycznych.

Zapraszam do zapoznania się z innymi naszymi pomysłami na prace z wykorzystaniem plasteliny a także z pomysłami na jesienne liście.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!