Lody cytrynowe to letnie orzeźwienie na bazie jogurtu naturalnego i słodkiej śmietanki. Wyraźnie kwaskowate z lekką nutą słodyczy, dla miłośników intensywnych smaków. Do tego świadomość, że porcja lodów może spokojnie być zamiennikiem szklanki mleka🙂

Składniki:

  • sok z 2 cytryn [bez pestek – przecedzony]
  • 250 ml łagodnego jogurtu naturalnego
  • 250 ml śmietanki 30%
  • 85 gr cukru

Wszystkie składniki powinny być zimne, to znaczy przechowywane w lodówce przynajmniej przez 4 godziny.

Słodką śmietankę ubić mikserem, pod koniec ubijania dodawać stopniowo cukier. Zmniejszyć obroty miksera i dodać jogurt. Na koniec ubijania stopniowo dolewać sok z cytryny.

Tak przygotowaną masę lodową powoli wlewamy do maszynki do robienia lodów i dalej postępujemy według instrukcji dołączonej przez producenta. Gotowe lody przekładamy do pojemnika i wkładamy na kilka godzin do zamrażarki. Wyjmujemy na 10 minut przed podaniem.

Smak lodów zależy od ilości dodanego soku z cytryny oraz smaku jogurtu. Powinien być łagodny i delikatny, by nie zdominował całości. Ilość cukru można również dostosować do własnych upodobań.

domowe lody cytrynowe

Lody są wyraźnie cytrynowe, mają cudowną konsystencję, świetnie formuje się z nich kulki a do tego prawdziwie orzeźwiają w upalny dzień. Smacznego!

lody cytrynowe na bazie jogurtu