Przed nami nowe wyzwanie: dieta bezmleczna młodszego dziecka... Zrobiliśmy z tego wydarzenia wyzwanie: szukamy nowych, pysznych smaków lodów wśród dostępnych nam produktów:) Tradycyjny sorbet truskawkowy jest dla nas zbyt intensywny w smaku, postanowiłam więc złagodzić go dodając banana. Ta kombinacja sprawdziła się idealnie! Lody wyszły przepysznie truskawkowe z łagodną nutą słodkiego banana, gładkie i aksamitnie bez użycia maszyny do lodów:) Porcja takich lodów to bomba witaminowa w cudownym, mroźnym wydaniu!

Składniki:

  • 450 g mrożonych truskawek
  • 2 dojrzałe banany
  • 2 łyżki cukru - ten składnik można pominąć jeśli banany są naprawdę słodkie
  • 4 łyżki mleka owsianego [lub innego roślinnego]

Truskawki wyjąć z zamrażalnika 10 minut przed rozpoczęciem robienia lodów, wsypać do kielicha blendera z opcją miksowania lodu.

Do kielicha dodać banany, cukier i mleko owsiane. Całość zmiksować na gładką masę - użyć funkcji umożliwiającej kruszenie lodu lub miksować pulsacyjnie.

Dzięki temu, że truskawki są zmrożone po zblenderowaniu nie będą wyczuwalne pestki. Jest to świetne, zwłaszcza gdy miłośnikom lodów truskawkowych przeszkadzają ich pestki.

Masę przełożyć do pojemniczków na lody na patyku. Przy nakładaniu masy lodowej do pojemników należy pozbyć się pęcherzyków powietrza, dokładnie wciskając masę. Włożyć patyczki i dać do zamrażarki na około 6 godzin. Bezpośrednio przed podaniem zdjąć pojemniczek, jeśli jest z tym problem, można pojemnik polać ciepłą [ale nie gorącą] wodą.

Z przygotowanej masy wychodzi 12 lodów na patyku. Można przygotować 6 lodów a pozostała masę lodową zjeść bezpośrednio po przygotowaniu - my właśnie tak robimy:)

lody truskawkowo bananowe bez mleka dieta bezmleczna sorbet dla dzieci

Lody truskawkowo-bananowe są przepyszne! Delikatne, aromatycznie truskawkowe, z niemal niewyczuwalną nutą banana. Są doskonałe dla miłośników lodów owocowych🙂

Polecam serdecznie!

Zapraszam do zapoznania się z innymi przepisami na domowe lody🙂


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!