Łóżeczko dla maluśkiej laleczki, z kołderką i małym pieskiem do przytulania- wszystko to zamknięte w malutkim, metalowym pudełeczku. Zestaw w sam raz na siedzenie w poczekalni, podróż samochodem, kawę z przyjaciółką. Przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy zająć czymś dziecko:) A co najważniejsze do zrobienia go, nie potrzeba igły ani nici!!

Materiały i przybory:

1.Przygotowujemy metalowe pudełko oraz ścinki kolorowych materiałów.

2. Na tekturkę naklejamy fragment materiału o wzorze w laleczki, drugi o wzorze w pieski oraz trzeci fragment materiału, który będzie poduszeczką dla lali. Pozostawiamy do wyschnięcia a następnie wycinamy wszystkie elementy.

2. Wycinamy fragment tekturki wielkości pokrywki i naklejamy na niego nieco większy kolorowy materiał ze wzorem w kwiatki. Nadmiar materiału zawijamy  na tekturkę- podklejamy to. Następnie całość wklejamy do wieczka pudełka.

3. Wycinamy fragment filcu i przyklejamy na dnie pudełeczka- to będzie dno łóżeczka lali.

Lala w łóżeczku, przytula swojego pieska...

...przykrywa się mięciutką kołderką.

Lala i piesek idą pobawić się na łączkę...

Super zabawa z przekładaniem, utulaniem, spacerowaniem po łące laleczki i jej pieska. A najlepsze jest to, że po zabawie można zamknąć pudełeczko, włożyć do torebki i wyjąć cały komplet, gdy znów będzie potrzebny:)

Oczywiście  można się bawić jakąś zwykłą małą laleczką, która zmieści się do takiego pudełeczka!

Zapisz

Zapisz

Zobacz inne nasze pomysły na twórcze zabawy!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!