Ludziki z puzzli
Mam wielki worek niepotrzebnych puzzli: starych, niekompletnych i gotowych przeobrazić się w coś nowego! Dziś zrobiliśmy użytek z tych największych elementów i powstały piękne ludziki z serduszkami na walentynki!
Do przygotowania ludzików z puzzli z serduszkami w łapkach będą potrzebne:
- stare elementy puzzli – tych największych
- farby, pędzle oraz gazeta jako podkładka do malowania
- samoprzylepne oczka
- zwykła taśma samoprzylepna
- czerwona, ozdobna taśma samoprzylepna
- druciki kreatywne
Pracę rozpoczynamy od pomalowania puzzli na ulubione kolory. Najlepiej pomalować ich rewers, farba świetnie się trzyma! Dla wielu dzieci przełamanie schematu i malowanie farbami po puzzlach to odkrywcze doświadczenie. Pomalowane elementy pozostawiamy do wyschnięcia.
Do zrobienia czułków potrzebujemy połowy drucika kreatywnego. Można go łatwo przeciąć na pół nożyczkami, następnie należy wygiąć i przykleić z tyłu puzzla. Najlepiej użyć do tego celu zwykłej taśmy samoprzylepnej. Na kolorową stronę puzzla naklejamy oczka oraz buzię wyciętą z czerwonej taśmy samoprzylepnej. Te elementy można również narysować flamastrami.

W kolejnym kroku z drucika kreatywnego wyginamy serduszko! W tym celu bierzemy cały drucik, składamy na pół i nadajemy kształt serca. Pozostałe końce drucika skręcamy, pozostawiając niewielki otwór, w którym umieszczamy łapkę puzzla.

Te śliczne, własnoręcznie wykonane ludziki mogą stać się walentynkowym upominkiem dla koleżanki lub kolegi!
Pamiętajmy, że walentynki to czas w którym możemy okazać, jak bardzo lubimy otaczających nas ludzi:)

Nasze ludziki z puzzli mówią: Cześć – lubię Cię! Jesteś dla mnie ważna/y!
Ślemy moc radości i życzymy wielu okazji do uśmiechu:)
Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!