Początek maja to czas na kwitnięcie moich ulubionych konwalii. Delikatne, cudownie pachnące, świetne do bukietów i oczywiście jako temat pracy plastycznej🙂 Dziś podrzucam pomysł na konwalie zrobione z serduszek dziurkaczem ozdobnym. Popatrzcie, to wygląda świetnie!

Materiały i przybory:

  • mały papierowy talerzyk
  • gazeta
  • pędzel, farba, podkładka
  • biały papier
  • dziurkacz ozdobny w kształcie serduszka
  • flamaster

1. Gazetę malujemy na zielono a papierowy talerzyk na niebiesko. Wszystko pozostawiamy do wyschnięcia. Zdecydowanie lepiej przygotować te materiały wraz z dzieckiem niż skorzystać z gotowego kolorowego talerzyka i zielonego papieru. Przecież malowanie to prawdziwa frajda!

papierowy talerzyk dzieci

2. Z gazety wycinamy liście i naklejamy je na środku talerzyka. Flamastrem rysujemy łodyżki konwalii.

3. Dziurkaczem ozdobnym w kształcie serduszka wycinamy z białego papieru kształty. Samodzielne wycinanie serduszek to niezły sprawdzian siły.

praca plastyczna na maj dzieci

4. Wycięte serduszka naklejamy na łodyżkach konwalii. Trzeba je naklejać "do góry nogami", wtedy wyglądają jak pojedyncze konwaliowe kwiatuszki.

konwalie z serduszek

Gotowy obrazek z konwaliami w moich ulubionych kolorach!

konwalia prace plastyczne dla dzieci

Bierzcie się do pracy dziarsko! Konwalie to wdzięczny temat plastyczny a łatwość wykonania tej pracy pozwoli osiągnąć mistrzowskie efekty nawet początkującym artystom🙂


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!