Biedronki z nakrętek poszukujące swoich listków. To zabawa, która rozwija umiejętności liczenia, rozwiązywania prostych zadań matematycznych, a także kształci pamięć.. nie tylko dzieci 🙂  Młodsze dzieci dopasowują biedronkę do listka, a starsze uważnie słuchają zadań jakie wymyślą rodzice.
Materiały i przybory:

1. Z czarnej kartki wycinamy 10 pyszczków biedronek i naklejamy je na nakrętki.

2. Z resztek kartki wycinamy dziurkaczem odpowiednią liczbę kropeczek do naklejenia na nakrętki tak, by każda z biedronek miała na plecach kropki w ilości od 1 do 10 sztuk.

3. Z białego papieru robimy dziurkaczem po dwie kropki, tak aby zrobić biedroneczkom oczy- naklejamy je oczywiście na pyszczki.

4. Czarnym markerem malujemy źrenice oraz czułki biedronkom.

5. Na zielonym papierze drukujemy duże cyfry od 1 do 10. Wycinamy cyfry nadając im kształt liści. Zielonym markerem robimy w każdym listku obwódkę.

Biedronkami możemy się bawić na kilka sposobów:

- Dziecko licząc kropki dobiera biedronkę do właściwej liczby zapisanej na listku.

- Układamy biedronki w ciągi od najmniejszej liczby kropek do największej i odwrotnie.

- Układając dla dziecka zagadki:
Jeśli mam biedronkę z 4 następnie z 5 kropkami, to jaka będzie kolejna?
Jaka biedronka będzie między nr 2 a 4?
Jeśli biedronka zgubiła jedną kropkę, to jaki będzie miała numerek?
Jakie biedronki mogą zamieszkać na listku nr 7 tak, by zgadzała się liczba listka z ilością kropek na grzbietach biedronek?

- A jak już zmęczą się nasze pociechy myśleniem to znak, że czas na gimnastykę! Prosimy dziecko, aby zaniosło biedronkę nr 3 do łazienki i położyło ją na pralce, biedronkę nr 8 zaniosło do swojego pokoju na łóżko, biedronkę nr 2 włożyło tacie do kieszeni kurtki;)

Jak wszystkie biedroneczki znalazły już swoje miejsce to my, rodzice, gimnastykujemy swoją pamięć i prosimy, aby dziecko przyniosło biedronkę nr 9 z wanny... itd 😉

Miłej zabawy!!


Uwaga praktyczna: przy sklejaniu takich materiałów jak plastik i papier świetnie sprawdza się klej "Magic" lub "CR".


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!