Jesień

Materiały plastyczne

Nowy rok szkolny już rozpoczęty, a my z głową pełną świeżutkich pomysłów bierzemy się za uzupełnianie zapasów materiałów plastycznych. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma niezbędnymi rzeczami, które powinny się znaleźć w szufladzie lubiących tworzyć dzieciaczków!

1. Kolorowy papier, klej, flamastry

Z takiego zestawu materiałów plastycznych można wyczarować prawdziwe dzieło sztuki. My z naszym dzieckiem zabraliśmy się za wspólne tworzenie obrazka. Mama wycina, dziecko przykleja i dorysowuje brakujące elementy.

W tej aktywności oczywiście najważniejszy jest czas jaki się spędza z dzieckiem:) Nie ma to jak wspólna praca i rozmowa przy tworzeniu!

W tej zabawie świetnie się nam sprawdziły grube mazaki Colorino (kupione w TXM). Intensywne kolory, łatwe w obsłudze, doskonale zmywają się z rąk dziecka i stołu:)

2. Farby i dobre pędzelki

Wiadomo- najfajniejsza zabawa to taka, przy której można się ubrudzić:) Farby idą nam zwykle w zastraszającym tempie więc kupujemy co wpadnie w ręce, zwykle i tak kończą się zbyt szybko. Nad pędzelkami już się zastanawiam nieco bardziej, w końcu to zakup na dłuższy czas. Tym razem wybrałam naprawdę duży zestaw.

Lubię kiedy dzieci eksperymentują mogąc dobrać sobie pędzelek do swojej wizji tworzonego obrazka.

3. Neonowe farby z malującą końcówką
Te farby to po prostu marzenie dziecka, które kocha malować – tak jak moje! Ściskasz i samo się maluje, a odjazdowe kolorki sprawiają, że najzwyklejszy obrazek staje się dziełem nowoczesnej sztuki.

Przyjemne z pożytecznymi: uczymy się wypełniać kontury a do tego poznajemy figury geometryczne. I ta radość z tworzenia tak intensywnie kolorowego obrazu!

Przy intensywności zabawy i fascynacji procesem wyciskania i malowania farbą na raz wiem, że te farbki na długo będą naszą ulubioną aktywnością plastyczną!

4. Kredki do zadań specjalnych

Kaligrafia i wypełnianie zeszycików po śladzie to nie jest ulubiona aktywność dzieci- ale cóż, przychodzi czas, że zrobić to trzeba i już. W tym zadaniu mogą nas wspomóc kredki z ulubioną postacią z bajki. Jeśli dziecko nie ma problemów z prawidłowym chwytem to te kredki świetnie się sprawdzą w codziennej pracy.

5. Plastelina

Kochamy plastelinę i możliwości jakie daje zabawa nią! Zobaczcie, prosty jeżyk na rozpoczęcie sezonu jesiennego z plasteliny i połamanego makaronu spaghetti.

Miękka, plastyczna, cudownie kolorowa. Lepienie z plasteliny to świetny trening usprawniający paluszki i fantastyczna zabawa w tworzenie przestrzennych dzieł.

6. Kolorowe cienkopisy

A dla mojego starszego wrześniowego bohatera- kolorowe cienkopisy. Taki „must have” w uczniowskich piórnikach.

Oczywiście mamusia podkradła dziecku czerwony kolor- to na rysowanie serduszek w zeszytach moich podopiecznych;)Produkty, które przedstawiłam zostały zakupione na stronie TXM i trafiły do mnie następnego dnia po zamówieniu i opłaceniu zakupów.

Zachęcam do przejrzenia oferty „Wszystko do szkoły” – link, tym bardziej, że wiele produktów do szkolnej wyprawki zostało przecenionych 🙂

A poza tym… w tym samym sklepie kupiłam również kilka dziecięcych ubranek i grę „Rymowanki” firmy Alexander do ćwiczeń słuchu fonematycznego- tym sposobem zapłaciłam tylko raz za przesyłkę, ale to już zupełnie inny temat 🙂Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij dla innych

Dodaj komentarz