W kalendarzu pojawiło się bardzo ciekawe święto - Międzynarodowy Dzień Pszczół. Ten dzień został ustanowiony z inicjatywy Słowenii i przypada na 20 maja. Aby zwrócić uwagę na znaczenie pszczół dla środowiska naturalnego można wykonać wraz z dziećmi twórczą pracę plastyczną.

Materiały i przybory:

  • papier: biały, żółty oraz brązowy
  • biała bibułka
  • niebieska farbka, pojemnik na nią, podkładka
  • karteczka post-it lub inny niewielki kawałeczek kartki papieru
  • klej
  • nożyczki
  • dziurkacz ozdobny koło o średnicy 3,7 cm
  • czarny pisak, mazak lub marker

Niebieską farbkę wyciskamy do płaskiego pojemnika. Kawałek karteczki, np.: post-it zgniatamy, tak jak to zostało pokazane na zdjęciu i malujemy nią tło. Raz umoczony w farbie papierek przyciskamy wielokrotnie do kartki, w różnych jej miejscach aż powstanie piękne tło. Staramy się używać niewielkiej ilości farby, by kartka szybko wyschła:)

W międzyczasie wycinamy dwa żółte owale na brzuszki pszczółek oraz po 4 kawałki bibuły na skrzydła. Bibułę marszczymy w jednym miejscu i naklejamy na brzuszek jako skrzydełka a następnie naklejamy na tło.

międzynarodowy dzień pszczół

Dziurkaczem ozdobnym wycinamy kółeczka na oczy [kółka możemy wyciąć również nożyczkami], naklejamy je i mazakiem dorysowujemy brakujące elementy.

Z brązowego papieru wycinamy paseczki oraz żądła i naklejamy na brzuszki!

międzynarodowy dzień pszczół praca plastyczna dla dzieci

To świetna praca plastyczna dająca fantastyczny efekt końcowy!

międzynarodowy dzień pszczoły praca twórcza dla dzieci

Jeśli szukasz innych pomysłów na wykonanie pszczół obejrzyj koniecznie inne nasze propozycje na prace plastyczne z pszczółkami!

Pszczółka, prace plastyczne dla dzieci o pszczółkach

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!