Malusieńkie, kolorowe pudełeczko z mini-książeczką w środku ucieszy każde dziecko, które uwielbia sekrety. Może być też miłym podarunkiem jaki dziecko wręczy bliskiej osobie.

pudełeczko na sekrety

Materiały i przybory:

  • puste pudełko po zapałkach
  • skrawki kolorowego papieru
  • grubszy papier na kartki do mini-książeczki
  • ołówek, linijka, nożyczki
  • zszywacz
  • klej

1. Z kolorowego papieru wycinamy okładkę a z nieco grubszego papieru, niż papier ksero, kilka stron do mini-książeczki. Książeczka po zrobieniu powinna zmieścić się w pudełeczku po zapałkach. Układamy kartki książeczki, na wierzch dajemy okładkę i zszywamy równo zszywaczem biurowym.

2. Gotowa książeczka:

książeczka dla dzieci

3. Z kolorowego papieru, z którego zrobiliśmy okładkę w książeczce, wycinamy prostokąt szerokości pudełka po zapałkach. Jego długość powinna być nieco większa niż obwinięcie pudełeczka po zapałkach dookoła.

4. Dokładnie oklejamy przygotowanym papierem pudełko.

5. Wkładamy zrobioną książeczkę do pudełeczka:

mini pamiętnik

I zasuwamy:

My przygotowaliśmy kilka pudełeczek na sekrety. Niektóre stały się podarunkami dla mamy i babci a w innych zostały zapisane tajne hasła i kody do bazy;)

Polecamy również przygotowanie przez dorosłego pudełeczek jako drobnego prezentu z okazji Dnia Dziecka, urodzin czy imienin naszej pociechy.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!