Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Pluszowego Misia sprawia, że poszukujemy wartościowych dla dzieci aktywności z motywem ukochanego misia. Przygotowałam więc kilka propozycji na ćwiczenia grafomotoryczne z misiami w roli głównej. Mamy więc do wyboru cztery postaci stojących misiów oraz cztery wzory zawadiackich misowych główek do poprawiania po śladzie. Duże misie dodatkowo można pomalować farbami a małe pokolorować kredkami!
W załączeniu wzory do wydrukowania w poręcznym formacie, minimalizującym zużycie kartek a jednocześnie dający szeroki wybór szablonów.

Materiały i przybory:

  • wydrukowany wzór miśków
  • ołówek lub flamastry do poprawiania konturów
  • kredki ewentualnie
  • pędzel, podkładka i farby

Na początek wybieramy miśka zgodnie z preferencjami dziecka i drukujemy wzór.

Dzień Pluszowego Misia ćwiczenia grafomotoryczne

Następnie odcinamy kartkę z wybranym miśkiem. Dziecko poprawia kontury po śladzie a następnie koloruje kredkami lub farbami.

dzień pluszowego misia ćwiczenia grafomotoryczne wzory do wydrukowania

Wypełnianie kolorem gotowego wzoru to świetne ćwiczenie w kontrolowaniu narzędzia pisarskiego a także wprawka w nie przekraczaniu linii. Ta umiejętność przyda się przy nauce pisania.

I na koniec pozostaje dodanie własnych akcentów w pracach: na przykład dorysowanie kokardki na głowie jednego misia i muszki pod brodą drugiego misia!

dzień pluszowego misia wzór do wydrukowania

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z propozycjami innych aktywności i prac plastycznych z misiowymi motywami!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!