Misie z opakowania po jajkach to przestrzenna praca plastyczna, która powstała z połączenia wydrukowanego obrazka oraz wyciętych z opakowania po jajkach główek misiów. Całość dopełniają baloniki wyklejane plasteliną oraz wirująca girlanda z bibułki. Misie wyglądają fantastycznie! Nie są trudne do wykonania a efekt pracy jest naprawdę zaskakujący. Ta praca plastyczna sprawdzi się świetnie w czasie obchodów Dnia Pluszowego Misia oraz w czasie balu karnawałowego.

Materiały i przybory:

  • opakowanie po jajkach [20 sztuk lub większe], które ma okrągłe miejsca na jajka
  • nożyczki
  • czarny pisak lub marker
  • farby, pędzel, podkładka
  • wydrukowany szablon misiów - link do pobrania w treści artykułu
  • plastelina
  • kredki
  • dobry klej, np. Magic
  • bibuła

Z dużego kartonowego opakowania po jajkach wycinamy fragment, w którym było umieszczone jajko. W środku wyciętej wytłoczki rysujemy główkę misia wraz z uszami a następnie wycinamy ją. Główkę malujemy farbą na brązowo, pozostawiamy do wyschnięcia a następnie rysujemy na niej czarnym pisakiem oczka, nosek, pyszczek oraz uszy misia.

Uwaga!
W zależności od użytego opakowania po jajkach wielkość głowy misia może się nieco różnić - po wycięciu sprawdź jak pasuje do wydruku! Jeśli jest zbyt duża, lekko obetnij dookoła wytłoczkę.

miś z opakowania po jajkach

Drukujemy szablon miśków: na jednej stronie wydruku mieszczą się dwie prace: jedna z misiem trzymającym baloniki w łapkach i druga z misiem wiszącym na balonikach za ogonek. Plik do pobrania znajduje się poniżej.

Misia oraz dwa zewnętrzne baloniki kolorujemy kredkami. Brzuszek misia możemy wykleić plasteliną lub pokolorować. Środkowy balonik w całości wyklejamy plasteliną, balonikowi w kropki - kropki robimy z plasteliny. Wcześniej przygotowany pyszczek misia naklejamy we właściwym miejscu.
Kartkę możemy dodatkowo ozdobić cienkimi paskami bibuły naklejonymi w dwóch górnych rogach pracy.

miś przestrzenna praca plastyczna dla dzieci

Misie prezentują się fantastycznie! Ich przestrzenne pyszczki z opakowania po jajkach świetnie wpasowują się do szablonów a wirująca bibułka dodaje lekkości i zabawnego charakteru pracy:)

Dzień Pluszowego Misia kreatywna praca plastyczna dla dzieci

Oczywiście to tylko insipiracja na wykonanie tej pracy. Równie dobrze można całość pokolorować kredkami i zrezygnować z bibułki. Lub wyciąć pracę i nakleić na sztywniejszą karteczkę by uzyskać kartkę urodzinową!

Dzień Pluszowego Misia kreatywna praca z recyklingu

Serdecznie polecam!

Zobacz też inne nasze prace plastyczne z misiem w roli głównej!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!